Prepričljiva zmaga in najvišja zmaga

Oslabljena ekipa RK Pomurje je v 23. krogu 2.DRL prepričljivo premagala oslabljeno ekipo RK Mitol Sežana z rezultatom 33:21 (14:10). Pri domačih so manjkali Mesarec, Šavel, Sečko in že dalj časa odsoten Čerpnjak.

Čeprav so gosti v Mursko Soboto pripotovali le z 8 igralci so tekmo začeli boljše in v 5. minuti vodili z 0:2. Sledil je delni 5:0 v korist domače ekipe. V nadaljevanju prvega polčasa je ekipa RK Pomurja z dobro igro v obrambi in protinapadi polnila mrežo gostov in vodila že z 6 zadetki prednosti (13:6). Goste je pred katastrofo reševal vratar, ki je obranil kar nekaj nevarnih strelov. Proti koncu prvega polčasa so domači nekoliko popustili in dovolili, da so se gosti približali na -4 (14:10, ki je bil tudi rezultat polčasa.

Začetek drugega dela se ni začel po željah domačih, saj so se gosti približali na vsega 2 gola zaostanka (14:12). V nadaljevanju je domača ekipa strnila svoje vrste (poznala pa se je tudi utrujenost gostov) in z lahkimi goli iz protinapadov povečevala prednost iz minute v minuto. Tudi v napadu so pokazali zelo raznoliko igro. Prav tako je z odličnimi obrambami blestel Horvat (obranil je tudi 4 od 5 7metrovk). Domači trener Hebar je dal priložnost vsem igralcem, ki so jo dobro izkoristili, saj je zadelo 8 od 11 igralcev. Krilni igralci so tokrat zadeli več kot polovico zadetkov (kar 17 od 33) in so zadevali predvsem iz protinapadov po uspešno odigrani obrambi ali obrambi vratarja.

Pomurje se je povzpelo na 9. mesto in prehitelo ekipo Cola, ki pa ima tekmo manj in v zadnjem krogu 19.5.2012 prihaja v Mursko Soboto.

RK Pomurje: Kreft Robi 10, Smodiš Aleš 6, Pintarič Aleš 5, Dogša David 4, Merica Tomaž 2, Jankovič Marko 2, Ščavničar Jani 2, Prelec Mitja 2, Kozelj Vasja in Horvat Uroš (13 obramb).

Naslednjo tekmo bo ekipa RK Pomurje odigrala v gosteh z RK Moškanjci-Gorišnica v soboto 5.5.2012.