Poraz s tretje uvrščeno ekipo

Ekipa Moškanjci Gorišnica, ki se bori za napredovanje v 1.B ligo, je bila premočan nasprotnik za ekipo Pomurja in jo premagala z rezultatom 34:21 (14:12).

Bolje so začeli gosti iz Murske Sobote, ki so najprej povedli z 1:2, 2:4 in 4:6. V tem delu igre so prikazali izvrstno igro v obrambi, saj so domačini le s težavo zadevali. Prav tako je v prvem polčasu ponovno blestel vratar Horvat Uroš, ki je samo v prvem delu obranil 10 strelov. Sledil je delni izid 5:1 za domače, ki so tako povedli z 11:7. Gostje se niso predali in so držali rezultat okrog -2. Tak je bil tudi rezultat polčasa: 14:12 za domače.

Nadaljevanje drugega polčasa je minilo v znamenju gostov, saj so naredili delni izid 9:1 in povedli z 23:13. Vmes v 38. minuti ni pomagala niti minuta odmora na zahtevo trenerja Hebarja. Domači vratar je obranil kar nekaj strelov igralcem Pomurja in s hitrimi goli iz proti napadov so domači povečevali prednost. Igra v napadu  igralcem Pomurja v drugem polčasu ni nikakor stekla. Prav tako pa je popustila obramba. Do konca tekme se je razlika še nekoliko povišala in je na koncu znašala -13 (34:21).

RK Pomurje: Horvat Uroš (16 obramb), Mesarec Aleš 7, Merica Tomaž 3, Kreft Robi 3, Smodiš Aleš 2, Jankovič Marko 2, Prelec Mitja 1, Kozelj Vasja 1, Pintarič Aleš 1, Šavel Matej 1, Ščavničar Jani, Dogša David in Sečko Tomaž.

Predzadnje kolo bodo igralci Pomurja odigrali v Radečah in sicer v soboto 12.5.2012 ob 19.00.
V zadnjem kolu pa pri Pomurju gostujejo igralci iz Cola.