Za konec prvenstva domači poraz

Ekipa Pomurja je v zadnji tekmi prvenstva z ekipo RK Col igrala za 9. mesto. Pomurje je moralo zmagati, če je želelo prehiteti Col na 9. mestu. Gosti iz Cola so presenetili domače in zmagali z 27:29 (13:17). Tekma je bila neodločena dobesedno do zadnji sekund.

Pred okrog 60 gledalcev je začetek tekme pripadel domačinom, ki so po prvem prejetem golu na tekmi dosegli delni izid 3:0 in hitro dosegli vodstvo 2 golov (3:1) in držali prednost do 12 minute, ki so gosti izenačili na 7 in 8. Gostje so počasi povečevali prednost in v 22. minuti vodili že za 4 (11:15). Domači so se približali na -2, vendar se je polčas končal z rezultatom +4 za goste (13:17).

V nadaljevanju tekme v drugem polčasu so gosti nekaj časa držali prednost 2,3 gola, vendar so se domačini približali na -1 v 42 minuti. Gosti so ponovno pobegnili na +1, vendar so se domačini ponovno približali na -1 v 49 minuti. V 53 minuti je vse kazalo na lahko zmago gostov, ki so vodili z +3 (24:27). V 57. minuti so še vedno vodili gosti z 26:28, nakar so domači 2 minuti pred koncem prišli do zaostanka -1 (27:28). Domači so v tem delu imeli igralca več na igrišču, vendar tudi iz 100% priložnosti niso zadeli za izenačenje. Z obrambo Horvata je ekipa Pomurja dobila še eno priložnost za izenačenje. Po minuti odmora so v zadnji minuti krenili v napad za izenačenje in 10 sekund pred koncem izgubili žogo, kar so gosti iz Cola izkoristili za proti napad in 2. sekundi pred koncem postavili končni izid tekme 27:19 in se veselili uvrstitve na 9. mesto.

Pri gostih so trije rokometaši skupaj dosegli 26 golov, med njimi tudi prvi strelec lige Koren Matic (8).

Ponovno je potrebno za igro v napadu pohvaliti krožnega napadalca Merico Tomaža, ki je zadel vseh 8 strelov na gol.

V celotnem prvenstvu v povzetkih tekem nismo pisali o sojenju. Tokrat pa se na žalost ne moremo izogniti komentarja sojenja.
Sojenje ni bilo na nivoju tekme članov 2. državne lige. Sodnika sta tokrat brez kontrolorja prvič sodila tekmo članov in večkrat neupravično oškodovala domače.

RK Pomurje: Horvat Uroš (12 obramb), Merica Tomaž 8, Kraft Robi 6, Mesarec Aleš 6, Jankovič Marko 4, Dogša David 3, Smodiš Aleš, Pintarič Aleš, Kozelj Vasja, Prelec Mitja, Ščavničar Jani in Šavel Matej.

Pomurje je končano sezono na 10. mestu med 13 ekipami.
Več o oceni sezone in načrtih za novo sezono vas bomo obvestili na spletnih straneh kluba.