2. mesto na turnirju na Hrvaškem

V soboto 25.8.2012 se je ekipa RK Pomurja na prvi tekmi sezone udeležila turnirja v Ludgregu na Hrvaškem. Poleg ekipe Pomurja in domačinov je na turnirju sodelovala tudi ekipa Arcont Radgone.

V prvi tekmi turnirja sta se pomerila RK Pomurje in RK Arcont Radgona. 4 tedne pred začetkom prvenstva so zaradi velikega števila tehničnih napak v napadu, neuigranosti in nepopolne ekipe Pomurja zmagali igralci Radgone. Igralci Pomurja šele v ponedeljek začnejo treninge v dvorani, zato poraz nima nobenega pomena. Na tekmi so se predstavili trije novinci. Prvi polčas je minil v znamenju napak obrambe, ter zgrešenih strelov Pomurja (met na gol je bil 26/45). Sigurno so na tak razplet vplivale težke priprave, kjer so igralci pridobivali predvsem moč in kondicijo. Rezultat polčasa je bil 12:18. V začetku drugega polčasa so igralci Pomurja začeli loviti igralce Radgone in se v 39. minuti približali na -2 (20:22) in v 43. minuti 22:24. Ker je bil rezultat drugotnega pomena so priložnost dobili vsi igralci, ki so bolj ali manj izkoristili svojo priložnost na igrišču.

RK Pomurje - RK Arcont Radgona 26:30 (12:18)

RK Pomurje: Horvat Uroš 5 obramb, Prosenjak Tilen 5 obramb, Smodiš Aleš 2, Kreft Robi 5, Čerpnjak Matej 3, Merica Tomaž 4, Jankovič Marko 5, Ramšak Miha, Gorjup Denis 2, Šerc Matic 1, Ferbežar Timi, Šavel Matej, Dogša David 2, Kozelj Vasja 2.

V drugi tekmi turnirja so domači igralci Ludbrega v zadnji sekundah izenačili na 26.

RK Ludbreg - RK Arcont Radgona 26:26 (12:12)

V tekmi za drugo mesto je Pomurje delno prikazalo igro, ki bo orožje v naslednji sezoni. To je hitra in učinkovita igra v napadu in čvrsta obramba. V 50. minutah (igralo se je 2x25min) so dosegli 35 golov. Tudi v tej tekmi so priložnost dobili vsi igralci, trener pa je priskusil tudi nekaj novih kombinacij. Čeprav je bilo še veliko tehničnih napak v napadu in obrambi pa je trener lahko zadovoljen s hitro in napadalno igro.

RK Ludbreg - RK Pomurje 28:35 (12:19)

RK Pomurje: Horvat Uroš 7 obramb, Prosenjak Tilen 8 obramb, Smodiš Aleš 1, Kreft Robi 8, Čerpnjak Matej, Merica Tomaž 4, Jankovič Marko 4, Ramšak Miha 4, Gorjup Denis 3, Šerc Matic 3, Ferbežar Timi, Šavel Matej 3, Dogša David 2, Kozelj Vasja 3.

Naslednja prijateljska tekma bo že v sredo 29.8.2012 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III, ko prihaja v goste mladinska ekipa RK Maribor.