Pokal Slovenije 2012

V tekmi 1/32 finala rokometnega pokala Slovenije je prvoligaš Krško brez večjih težav premagal domačo ekipo RK Pomurja.

Domači os držali priključek do 5:5, ko so gosti iz krškega naredili delni izzid =.5 in povedli za 5. Do konca polčasa je bila razlika okrog 5 golov, kar je bila tudi razlika polčasa (14:19). Igralcem Pomurja se je poznala neuigranost, saj so šele ta teden opravili trening v popolni zasedbi. poleg tega pa je bilo kar nekaj zastrelanih t.i. zicerjev, kar si proti prvoligaški ekipi ne moremo privoščiti.

V drugem polčasu so ponovno igralci Krškega dokaj hitro pobegnili za 5 in skupna razlika je znašala že -10. Do konca tekme so gosti počasi povečevali svojo prednost. Pri ekipi Pomurja so dobili priložnost vsi igralci, ki so bili na klopi.

Do prvenstva, ki se začne 22.9.2012 z domačo tekmo proti Sežani se lahko pomankljivosti, ki so se pokazale v igri z močnejšim nasprotnikom še odpravijo.

RK Pomurje: Horvat Uroš 4 obrambe, Prosenjak Tilen 4 obrambe, Silovšek Žan 6, Kreft Robi 4, Merica Tomaž 4, Jankovič Marko 3, Štumpfl Matic 2, Smodiš Aleš 1, Šerc Matic 1, Pintarič Aleš 1, Dogša David 1, Kozelj Vasja 1, Kozelj Mitja, Čerpnjak Matej, Šavel Matej, Ramšak Miha

RK Krško: Ferkulj Jaka 9, Čanžar Franci 8, Majerle Tilen 6,...

Že v soboto, 8.9.2012 bo RK Pomurje organiziral mednarodni turnir, s pričetkom ob 16.00, kjer bosta poleg domače ekipe sodelovali še ekipa RK Prelog iz Hrvaške in RK Maribor Branik (mladinci).