Mednarodni rokometni turnir

V Murski Soboti je bil v soboto 8.9.2012 mednarodni rokometni turnir, kjer so nastopile 3 ekipe: RK Prelog, mladinci RK Maribor Branik in domača ekipa RK Pomurje. Zmagala je hrvaška ekipa Preloga, ki je premagala obe ekipi, drugi so bili domači igralci in tretji mladinska ekipa Maribora.

V prvi tekmi sta se pomerili ekipi Pomurja in Preloga. V domači ekipi je zaradi poškodb in solskih obveznosti manjkalo kar 5 igralcev, kar se je poznalo predvsem v igri v obrambi. Že v 10. minuti je trener Hebar vzel minuto odmora saj so gosti povedli z 3:10. V napadu je ekipa Preloga, ki je lani izpadla iz 1. hrvaške lige (2. liga po kakovosti), je brez večjih težav zadevala in na odmor so odšli s prednostjo 10:19. V drugem polčasu se je razlika bolj ali manj "vretela" okrog -10, saj je domači trener preiskusil kar nekaj različni obrambnih in napadalnih varijant. Priložnost so dobili vsi igralci.

RK Pomurje - RK Prelog 28:39 (10:19)

RK Pomurje: Horvat Uroš, Prosenjak Tilen, Jankovič Marko 10, Šerc Matic 4, Kreft Robi 4, Smodiš Aleš 2, Ščavničar Jani 2, Selinšek Boštjan 2, Merica Tomaž 2, Gorjup Denis 1, Ramšak Miha 1, Šavel Matej, Kozelj Mitja, Pintarič Aleš.

RK Prelog: Matić Denis 6, Belić Mario 6, Mertinčević Neven 5, Janušič Matija 5

V drugi tekmi je mladinska ekipa RK Maribor Branik nudila soliden odpor gostom iz Hrvaške.

RK Prelog - RK Maribor Branik (mladinci) 35:27 (13:18)

RK Prelog: Malek Hrvoje 7, Krajner Igor 5, Belič Mario 4

RK Maribor Branik (mladinci): Burič Žiga 6, Hedl Jernej 6, Faleš Luka 4

V tekmi za drugo mesto je Pomurje premagalo mladinsko ekipo iz Maribora. Začetek je bil dokaj izenačen, saj je bil rezultat kar nekaj 6 krat izenačen (nazadnje 12:12). Gosti so na koncu prvega polčasa pobegnili na +3 (12:15). V drugem polčasu je še nekaj časa ekipa Maribora držala prednost treh golov, ko so igralci Pomurja z hitro igro v napadu in predvsem agresivno in čvrsto obrambo izid najprej izenačili na 22:22 in nato povedli z 24:22. Vodstva do konca tekme niso izpusili iz rok in zmagali z 31:27.

RK Pomurje - RK Maribor Branik (mladinci) 31:27 (12:15)

RK Pomurje: Horvat Uroš, Prosenjak Tilen, Jankovič Marko 7, Kozelj Mitja 5, Štumpfl Matic 5, Šerc Matic 4, Kreft Robi 3, Smodiš Aleš 2, Gorjup Denis 2, Ramšak Miha 2, Merica Tomaž 1, Ščavničar Jani, Šavel Matej, Pintarič Aleš.

RK Maribor Branik (mladinci): Sever Anej 6, Hedl Jernej 5, Gregorc Gregor 4, Kramberger Jernej 4, Rožman Domen 4.

Najboljši strelec turnirja je bil domači igralec Marko Jankovič s 17 goli.