Nepričakovan začetek prvenstva

Rokometaši Pomurja niso začeli nove sezone po pričakovanjih. Doma jih je premagala ekipa Mitol Sežane z rezultatom 27:29 (12:11).

Čeprav so pri domačih manjkali poškodovana Ščavničar Jani in Selinšek Boštjan, ter Pintarič Aleš in Štumpl Matic je rezultat nepričakovan.

Bolje so začeli domači rokometaši, ki so si prigrali prednost 4:0 v 6. minuti odmora. Po minuti odmora so se gosti nekoliko zbrali in prišli do 4:3. Ekipa Pomurja se ni zmedla in je nadaljevala z organizirano in hitro igro v napadu in čvrsto igro v obrambi in vodila že za 5 (11:6) in 12:8. Sledili so 3 zaporedni goli gostov in na odmor so domači odšli z minimalnim vodstvom.

Drugi polčas so polje začeli gosti in povedli z 12:14 in tudi 13:16. Z nekaj dobrimi akcijami so domači najprej izenačili na 18:18 in povedli z 19:18, kar je tudi bilo zadnje vodstvo na tekmi. Z dobrimi obrambami gostujočega vratarja so gosti povedli tudi za 4 gole 22:26 in 24:28. Vse več pa je bilo tehničnih napak domačih igralcev. Domačini niso predali in se slabi dve minuti pred koncem približali na -2, ko si imeli protinapad, vendar je kar 3 strele v enem napadu iz 6m črte gostujoči vratar obranil. V naslednjem napadu so gosti zadeli in odločili tekmo.

RK Pomurje: Horvat Uroš, Prosenjak Tilen, Silovšek Žan 10, Kozelj Mitja 3, Ramšak Miha 3, Šerc Matic 3, Kreft Robi 2, Jankovič Marko 2, Merica Tomaž 2, Smodiš Aleš 1, Kozelj Vasja 1, Gorjup Denis, Čerpnjak Matej, Šavel Matej, DOgša David.

RK Mitol Sežana: Cotić Jaša 9, Čebokli Uroš 5, Svetina Marko 4

Naslednja domača tekma bo že naslednji teden in sicer v soboto 29.9.2012 ob 19.00 ko v goste prihaja ekipa Drave iz Ptuja, ki je v 1. krogu doma premagala Alpes iz Železnikov, ki bo gost v Murski Soboti v 3. krogu.

Kot zanimivost omenimo, da zaradi žreba in menjav tekem RK Pomurje prve 4 kroge igra doma.