Tudi v drugo ni šlo

V drugem krogu 2. državne rokometne lige za moške se je ponovila zgodba iz prvega kroga. Ekipa Pomurja je po vodstvu v prvem polčasu izgubila z ekipo Drave iz Ptuja z rezultatom 29:35 (17:15). Razlika na koncu tekme sicer ni pokazatelj razmer na igrišču, saj je bila tekma napeta do zadnjih minut.

Domačini so zopet bolje začeli in si priigrali prednost 2 zadetkov (2:0, 4:2). Gosti so jih sicer ujeli na 4:4 in 5:5, vendar so domači igralci z dobro obrambo vodili večji del prvega polčasa. Gostje so še enkrat izenačili na 12:12. Domači so se z delnim izidom 3:0 nekoliko oddaljili in odšli na odmor s prednostjo 2 zadetkov (17:15).

Gostje so ponovno izenačili na začetku drugega polčasa in v 38. minuti tudi povedli 20:21. Tudi v obrambi so ugotovili od kje prihaja največja nevarnost, saj so prvega strelca Silovška Žana (6 zadetkov v prvem polčasu) v drugem polčasu onemogočili. Veliko sta k vodstvu gostov pripomogla tudi sodnika, ki sta s svojim ne enakim kriterijem razburjala več kot 50 gledalcev v športni dvorani. Gostje so vodili že za 3 (21:24), vendar do domači predvsem po zaslugi vratarja Horvata, ki je v tem delu tekme obranil nekaj nevarnih strelov, naredili delni izid 4:0 in povedli z 25:24. Tudi gostje so odgovorili z rezultatom 0:4 in ponovno povedli z 24:28. Zadnji 10 minut tekme je bilo v znamenju nervozne igre domačih, ki so se borili proti ekipi Drave in sodnikoma, ki sta na eni strani kot za stavo dosojala prekrške za goste, na drugi strani pa sta njuni piščalki kar nekaj krat ob prekrških nad domačimi igralci ostali nemi. Gostje so prednost 2 oz. 3 golov držali skoraj do konca, ko so domači igralci popustili in dobili še nekaj zadetkov.

Pri domačih se je ponovno izkazal Silovšek Žan, ki je dosegel 10 zadetkov (4/4 iz 7m) in obšasno tudi vratar Horvat, ki je obranil 16 strelov.

RK Pomurje: Horvat Uroš (16 obramb), Prosenjak Tilen (2 obrambi), Silovšek Žan 10 (4/4 iz 7m), Kreft Robi 5, Kozelj Mitja 4, Merica Tomaž 3, Jankovič Marko 3 (1/2 iz 7m) , Smodiš Aleš 2, Dogša David 1, Ramšak Miha 1, Pintarič Aleš, Čerpnjak Matej, Štumpfl Matic, Šerc Matic, Šavel Matej, Gorjup Denis.

RK Drava Ptuj: Fridrih Rok 7, Janžekovič Nejc 6, Bezjak Robert 6,...

Naslednjo tekmo bo ekipa Pomurja ponovno odigrala doma in sicer z ekipo Alpes Železniki, ki je v prvih dveh krogih dosegla 1 točko. Tekma bo v soboto 6.10.2012 ob 19.00.