Slaba popotnica pred derbijem

Ekipa Pomurja tudi v tretji zaporedni domači tekmi ni uspela osvojiti točk. V domači dvorani je bil boljši nasprotnik RD Alples Železniki z rezultatom 25:33. Domači igralci so katastofalno igrali z igralcem več. V tej prvini igre so dobili kar 6 zadetkov.

Boljše so sicer začeli gostje, ki so povedli z 2:0, nakar so se domači zbrali in dosegli delni izid 4:0 in povedli z 4:2. "Usodna" je bila izključitev gostujočega igralca v 10. minuti, ko domači igralci niso dosegli zadetka, gosti pa so z igralcem manj dosegli kar 3 in povedli z 4:6. Sledilo je obdobje izenačane igre, saj je bil rezultat kar 7x izenačen (nazadnje pri 13:13). Tudi v tem delu so si domači privoščili, da so z igralcem več dobili kar 2 zadetka. Do konca polčasa so gostje pobegnili na 2 zadetka prednosti, kar je tudi bil izid polčasa (14:16). Pri domačih se je ponovno v prvem polčasu izkazal Silovšek Žan, ki je od 14 zadetkov Pomurja v prvem delu zadel kar 8 (2 iz 7m).

V drugem polčasu sta najboljša strelca ekip zamenjala vlogi - Silovšek je do konca tekme zadel še 1x iz 7m, prebudil pa se je gostujoči najboljši strelec Marin Rok, ki v prvem delu srečanja ni dosegel gola, v drugem pa 8. Do polovice drugega polčasa se je razlika gibala med -1 in -2 za goste. Pri izidu 21:24 domači niso zadeli iz 7m in gostje so povedli z 21:25. Tudi v naslednjem napadu ob dosojeni 7-metrovki domači ponovno niso zadeli in gostje so v 52. minuti povišali svojo prednost na 21:28 in že odločili tekmo. Do konca tekme domačim ni uspelo znižati izida, še več na koncu tekem so gostje naredili najvišjo razliko na tekmi.

Tako se je ponovila zgodba iz prvih dveh krogov, ko po solidnem prvem polčasu sledi padec v drugem. V igri domačih ni bilo videti prave volje do igre, še vedno pa je bilo preveč tehničnih napak. Z obrambo, ki na tekmi dobi preko 30 golov pa bo zelo težko zmagati.

Glede na katastrofalno sojenje v prejšnjem krogu, moramo pohvaliti sojenje na omenjeni tekmi.

RK Pomurje: Horvat Uroš 3 obrambe, Prosenjak Tilen 7 obramb, Silovšek Žan 9 (3/2 iz 7m), Kreft Robi 7, Kozelj Mitja 5 (2/1 iz 7m), Merica Tomaž 1, Jankovič Marko 1, Kozelj Vasja 1, Ramšak Miha 1, Pintarič Aleš, Ščavničar Jani, Čerpnjak Matej, Štumpfl Matic, Šerc Matic, Šavel Matej, Dogša David

RK Alples Železniki: Marin Rok 8, Pfajfar Primož 8, Frakelj Tomaž 5, Kamešek Jože 4, Cenčič Rok 4, Rant Luka 3, Prezelj Jaka 1

Naslednja tekma oz. veliki pomurski rokometni derbi proti ekipi RK Arcont Radgona bo že v petek 12.10.2012 ob 19.00 v športni dvorani OŠ III. Obe ekipi do sedaj še nista osvojili točk.