Derbi opravičil pričakovanja

Pomurski rokometni derbi je upravičil pričakovanja po borbeni in zanimivi igri, vendar se ni izšel po željah ekipe Pomurja. Gosti iz Radgone so bili boljši z rezultatom 24:27.

Prek okrog 200 gledalci je začetek tekme, predvsem po zaslugi vratarja, pripadel gostom iz Radgone, saj so povedli za +3 gole (4:7, 6:9). Domači igralci so z borbeno in čvrsto obrambo, ter obrambami tokrat odličnega vratarja Horvata uspeli drugič izenačiti na 9:9 in povesti z 10:9. Sledilo je obdobje izenačane igre "gol za gol", ko so domači naredili manjšo prednost in vse je kazalo, da bodo na odmor odšli s prednostjo so gosti izenačili na 16:16, kar je tudi bil rezultat polčasa.

V drugem polčasu se je poznala utrujenost obeh ekip, saj je bilo držati tempo iz prvega polčasa skoraj nemogoče. Začetek drugega polčasa je do rezultata 20:20 potekal zelo izenačeno, saj je bil rezultat izenačen kar 4x. Nato so gosti naredili delni izid 2:0 in povedli z 20:22 in držali rezultat do 22:24, ko so ob nekaj zapravljeni priložnosti domačih (meti s 6m črte, strel iz 7m) pobegnili na +5 (22:27). Domači so na koncu uspeli le ublažiti končni rezultat na 24:27.

Pri domačih je v vratih blestel vratar Horvat Uroš, ki je zbral 21 obramb (od tega 2 7-metrovki), kakor tudi Silovšek Žan, ki je ponovno dosegel 10 golov.

Nervoza lokalnega rokometnega derbija se kaže tudi v izvajanju 7-metrovk: domači 5/3, gosti 4/1.

RK Pomurje: Horvat Uroš 21 obr., Prosenjak Tilen 1 obr., Silovšek Žan 10 (4/2 iz 7m), Smodiš Aleš 4, Jankovič Marko 4 (1/0 iz 7m), Ramšak Miha 2, Kreft Robi 1, Merica Tomaž 1, Šavel Matej 1, Dogša David 1, Pintarič Aleš, Štumpfl Matic, Kozelj Vasja, Ščavničar Jani

RK Arcont Radgona: Vrečar Sašo 5, Zorko Darko 5, Žunič Matevž 5, Slamar Tomislav 4, Radovič Gregor 3, Petraš David 2, Petrovič Igor 2, Žinkovič Boštjan 1

Končala se je serija 4 zaporednih domačih tekem in upajmo tudi porazov. V soboto, 20.10.2012 ob 17:45 ekipa Pomurja gostuje v Ajdovščini pri ekipi Cola, ki je na 6. mestu s 4 točkami.