Obramba ključna za prvo zmago v prvenstvu

V 5. krogu so igralci Pomurja v prvič zmagali v letošnji sezoni. V Ajdovščini so premagali ekipo Cola, ki je pred tekmo bila na 6. mestu, z rezultatom 27:21. Ključni dejavnik do zmage je sigurno bila odlična obramba in želja do zmage. Čeprav sta tokrat manjkala dva krilna igralca Šerc Matic in Ramšak Miha se to ni kaj dosti poznalo, saj je ekipa odigrala odlično.

Začetek tekme, katero so gosti iz Murske Sobote začeli brez, zdaj že bivšim, trenerjem Herbarjam Vladojem, ki je v tem tednu podal odstop, je pripadel domačim, ki so bolje začeli. Pomurje je zapravilo preveč končnih strelov t.i. zicerjev. Še dobro, da tokrat odlična obrambi ni dovolila, da bi se domači odlepili. Po začetnem 1:1 so domačini večinoma vodili z +1 ali +2. Igralci Pomurja so jih ujeli šele pri rezultatu 9:9 in do konca polčasa celo prvič povedli z 10:11, kar je bil tudi rezultat polčasa. V prvem polčasu je pri gostih izstopal Jankovič, ki je v prvem delu zadel 6 krat od 11 golov Pomurja.

Drugi polčas se je nadaljeval izenačeno samo do rezultata 12:13, ko je Pomurje naredilo delni izid 0:4 in povedlo z 12:17. Prednost 4 oz. 5 zadetkov so z odlično in borbeno igro v obrambi držali do 16:20, ko so ponovno z delni izidom 0:3 povišali prednost na 7 zadetkov (16:23). Prednost so brez večjih težav zadržali do konca.

Če je ekipa Pomurja do sedaj v prvih 4. tekmah v povprečju dobila po več kot 30 golov je bila obramba tokrat popolnoma drugačna in je prejela samo 21 zadetkov. Ekipa Cola je pred to tekmo imela kar 3 igralce med prvimi 10 strelci prvenstva. Veliko pove izjava domačega trenerja, ki po prikazani igri na tekmi ni mogel verjeti, da ekipa Pomurja do sedaj ni osvojila nobene točke. Očitno so se igralci šele sedaj uigrali in razigrali.

Pomurje se je tako premaknilo iz zadnjega mesta na 11. in je skupaj še s tremi ekipami, ki imajo po 2 točki.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen, Horvat Uroš, Kreft Robi 8, Jankovič Marko 7, Kozelj Mitja 3, Merica Tomaž 3, Silovšek Žan 3, Ščavničar Jani 2, Dogša David 1, Pintarič Aleš, Smodiš Aleš, Čerpnjak Matej, Štumpfl Matic, Šavel Matej, Kozelj Vasja, Gorjup Denis.

RK Col: Koren Matic 5, Kobal Rok 4, Žgavec Blaž 3, Benčina Domen 4, Peljhan Marko 3.

Naslednja tekma, ko bo potrebno zmago potrditi še doma, bo že v soboto 27.oktobra 2012 ob 19.00 z ekipo Nove Gorice.

Pred tekmo ob 16:30 bo najprej tekma mlajših dečkov in ob 17:30 še tekma starejših dečkov.