Ponovno domači poraz

V pričakovanju prve domače zmage po osvojenih dveh točkah v prejšnjem krogu so domači igralci pregoreli. V domači dvorani so jih premagali igralci Nove Gorice z rezultatom 32:37 (13:21). Končni rezultat bi lahko bil še slabši, saj so gosti vodili že s +13. Ekipa Pomurja ni ponovila igre v obrambi iz prejšnje tekme, ko so v celotni tekmi dobili 21 golov. Tokrat so enako število golov dobili že v prvih 30 minutah.

Začetek tekme je bil ponovno vzpodbuden saj so povedli z dvema zadetkoma, ko so gosti iz Nove Gorice najprej izenačili na 4:4 in potem še povedli z 4:5. Sledil je delni izid 3:0 za domače, ko so v 12. minuti še zadnjič vodili z 7:5. V tem delu igre so prikazali nekaj dobre igre v obrambi. Sledil je padec v igri in delni izid 0:5 v naslednjih 5. minutah (7:10 v 17. minuti). Gosti so povedli z 8:12, domači so se približali na 11:13 v 21. minuti. Slaba igra v obrambi in veliko tehničnih napak so v naslednjih 7. minutah so botrovali delni izid gostov 0:5 in gosti so povedli z 11:18 v 28. Do polčasa so prednost še povečali na 13:21.

Začetek drugega polčasa je bil še slabši, saj so v 33. minuti gosti povedli že z 10. zadetki prednosti (14:24) in v 37 minuti z 14:27, kar je tudi bila najvišja prednost tekme. Očitno je bila tekma že tokrat odločena, čeprav so domači nekoliko strnili vrste in se počasi približevali gostom. V 44. minuti je gostujoči trener vzel minuto odmora, saj so se igralci Pomurja približali na 18:28. Do konca tekme se jim je uspelo približati samo na -5 (32:37).

Z obrambo, ki v 60. minutah prejme 37 golov sigurno ni mogoče zmagati. Trener Vereš Borut je z menjavami skozi celotno tekmo poiskušal spreobrniti potek igre, vendar tokrat igralci niso pokazali toliko želje in motiva kot na zadnji tekmi. Po nepopolnem 6. krogu je Pomurje padlo za eno mesto in je sedaj z dvema točkama predzadnje 12.

RK Pomurje: Horvat Uroš 7 obramb, Prosenjak Tilen 8 obramb, Silovšek Žan 11 (6/6 iz 7m), Kreft Robi 7, Kozelj Mitja 4, Merica Tomaž 3, Kozelj Vasja 3, Ščavničar Jani 2, Štumpfl Matic 1, Jankovič Marko 1, Smodiš Aleš, Pintarič Aleš, Šavel Matej, Gorjup Denis, Ramšak Miha

RK Nova Gorica: Jug Andrej 9, Cunjac Aleš 6, Šturm Blaž 6, Zborar Jan 4, Klajnšček Ambrož 3, Velikonja Erik 3, Oglejner Jure 2, Pelicon Domen 2, Murič Elvis 2

Naslednji teden ni prvenstvenih tekem, v 7. krogu je ekipa Pomurja prosta, zato je naslednja tekma, ponovno domača, na sporedu 17.11.2012 ob 19.00 s prvouvrščeno ekipo Loke 2012.