Prvouvrščena ekipa premočan nasprotnik

Čeprav je ekipa Pomurja izgubila proti prvouvrščeni ekipi Loke 2012 so igralci pokazali napredek v igri, ki je nekaj minut pred koncem prinesla zaostanek samo minus 2. Gostje so zmagali z rezultatom 22:27.

Začetek tekme ni napovedoval tako zanimive tekme, saj so gosti povedli s 0:4. Domači so prvi zadetek dosegli šele v 8 minuti, saj je obramba gostov delovala brezhibno. Po minuti odmora, ki jo je že v 11. minuti vzel domači trener Vereš so domači igralci vzpostavili ravnotežje. Razliko 3 ali 4 zadetkov so gostje držali do 22 minute do rezultata 7:10, ko so do polčasa naredili delni izid 0:5 in povedli z 7:15, kar je tudi bil rezultat polčasa.

V začetku drugega polčasa so gosti povedli še s 7:16, ko so domači začeli igrati igro, ki prinaša rezultat. Igrali so čvrsto obrambo in z nekaj pridobljenimi žogami je svoje dodal tudi vratar Prosenjak so počasi, a zanesljivo prihajali bližje gostom. V 44. minuti, ko so gostje zaradi napake pri menjavi imeli 2 igralca manj so se domači približali na 14:18. V 49. minuti je bilo že -3 (17:20). V 50. minuti je bil zaradi treh izključitev izključen Silovšek. Očitno je domače igralce to še bolj motiviralo in so se v 51. minuti približali na 18:20. Sledila sta 2 zaporedna gola gostov, ki so ponovno pobegnili na varnih +4. Do konca tekme se domači igralci niso mogli bolj približati, ampak so pokazali igro s katero se lahko kosajo z vsako ekipo v ligi. Prikazali so tudi nekaj lepih akcij. Končni rezultat je bil 22:27.

Omeniti je potrebno še 4 zapravljene 7-metrovke, od tega 3 v drugem polčasu, ko so lovili rezultat.

Prikazana igra v obrambi, predvsem v drugem polčasu, ter nova okrepitev dajejo upanje, da bodo kakšne točke ostale tudi v Murski Soboti.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen 13 obramb, Horvat Uroš 5 obramb, Kreft Robi 5, Jankovič Marko 4, Silovšek Žan 3, Kozelj Mitja 3, Merica Tomaž 3, Ščavničar Jani 3, Kozelj Vasja 1, Smodiš Aleš, Pintarič Aleš, Čerpnjak Matej, Dogša David

RD Loka 2012: Rebič Anže 6, Dolenec Jure 6, Cingesar Mario 4, Završnik Rok 4, Bradeško Žiga 3, Rakovec Jošt 2, Bergant Lenart 1, Korošec Jan 1

Naslednjo soboto igra ekipa Pomurja pri Rudarju iz Trbovlja, katerega je v lanski sezoni premagala na njihovem terenu, letos pa igrajo zelo dobro in so se po zmagi z Dravo na Ptuju povzpeli na 3. mesto. Tekma bo v soboto 24.11.2012 ob 19.00 v Trbovlju.