Zdesetkana ekipa Pomurja izgubila v Trbovlju

Drugouvrščeni Rudar je bil premočan nasprotnik za ekipo Pomurja, kjer so manjkali kar 4 igralci. V Trbovlju so zmagali s 35:23. Pri gostih iz Murske Sobote so manjkali bolan Silovšek Žan, poškodovan Štumpfl Matic in odsotna Kozelj Vasja in Ščavničar Jani.

Prvič je za nove soigralce zaigral Vrečar Sašo, ki je na začetku tekme igral zelo dobro. Ekipa Pomurja je namreč začela zelo dobro in po začetnem vodstvu domačih s 4:3 povedla 4:6 in držala prednost do 7:8. Po delnem izidu 3:0 za domače (10:8) je domači trener Vereš vzel minuto odmora, ki pa ni kaj dosti pomagala. Domači so namreč povedli najprej z 14:9 in kasneje še z 18:11. V drugem delu prvega polčasa so igralci  Pomurja naredili preveč tehničnih napak in niso zadeli iz izdelanih akcij, domači pa so vsako napako kaznovali s protinapadom. Čeprav je vratar Pomurja Prosenjak branil odlično ni mogel držati ekipe v igri. V prvem polčasu so igralci Pomurja zgrešili kar 3 od 4 7-metrovke. Končni rezultat prvega polčasa je bil 19:12.

V drugem delu igre so igralci Pomurja počasi zmanjševali prednost domačih (najbližje so bili pri 21:16), vendar so bili odlični vratarji domačih nerešljiva uganka za napadalce Pomurja. Obranili so namreč kar nekaj nevarnih strelov. Poleg tega še dodatne 3 7-metrovke v drugem polčasu (skupaj je POmurje od 10 strelov iz 7-metrov zadelo samo 4). Čeprav so igralci Pomurja dokaj uspešno zaustavili najboljša strelca Rudarja (Dobravc 4 iz igre, Gjerek 4) pa so se toliko bolj razigrali ostali, ki so več kot polovico golov doseglji iz proti napadov. Razlika je do konca tekme počasi naraščala in na konca tekme je narasla na 12. Končni rezultat je bil 35:23.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen, Horvat Uroš, Vrečar Sašo 6, Kozelj Mitja 4, Smodiš Aleš 3, Kreft Robi 3, Pintarič Aleš 2, Merica Tomaž 2, Čerpnjak Matej 1, Jankovič Marko 1, Dogša David 1, Šavel Matej in Gorjup Denis.

RD Rudar: Ravkič 6, Jukič 6, Dobravc 6, Gjerek 4, Novak 4, Škoberne 4, Kerič 3, Kuhar 1, Polanec 1

V 10. krogu igra ekipa Pomurja doma z Radečami, ki so trenutno na petem mestu z 5 zmagami in 2 porazoma. Tekma bo v soboto 1.12.2012 ob 19.00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.