Tudi tokrat brez domačih točk

Tudi tokrat ekipi Pomurja ni uspelo osvojiti točke na domačem terenu. Tokrat so bili boljši igralci iz Radeč, ki so zmagali z rezultatom 25:29 (10:12).

Pomurje sta pokopala najboljši gostojoči strelec Brilej, ki je dosegel kar 14 zadetkov in odličen vratar, ki je zaklenil svoja vrata.

Domači so začeli zelo nervozno, saj se je čutil pritisk po prvi domači zmagi. Gostje so povedli z 0:2, ko je domačim delal preglavice gostojoči vratar. Nikar niso mogli zadeti iz izdelanih akcij. Domači so strnili vrste in so goste ujeli in celo povedli s 3:2 in 4:3. Preveč tehničnih napak in posledično hitri protinapadi, katere je zaključeval Brilej so ponovno privedli do vodstva gostov z 4:6. Domači so se nekaj krat približali na -1, vendar so gosti do konca polčasa nekako držali prednost 2 zadetkov. Ob izteku 30 minute so s strelom iz 7-metrov imeli možnost, da povišajo na +3, vendar je strel iz 7-metrov domači vratar obranil. Končni izid polčasa je bil 10:12 za goste iz Radeč.

Po golu na vsaki strani (11:13) je sledila slaba igra domačih. Z obrambami gostojočega vratarja in protinapadi so gostje povedli kar za 7 (11:18, 12:19). Igralci Pomurja so ponovno lovili rezultat in v 49. minuti, kljub igralcu manj imeli protinapad za znižanje na -3 (18:22), vendar ga na žalost niso izkoristili. Sledila je kazen in gostje so ponovno pobegnili na +6 (19:25). Domači se niso predali in so ponovno zmanjšali zaostanek na -4 (21:25, 22:26) za kaj več pa jim je zmanjkalo športne sreče in časa. Končni izid je bil 25:29 za goste iz Radeč.

Tokrat se je z izvajanjem 7-metrovk izkazal Smodiš, ki je zadel vse 3.

Pri Pomurju so ponovno manjkali kar trije igralci: Štumpfl Matic, Čerpnjak Matej in Šavel Matej, kar pa sigurno ni opravičilo za izgubljene točke.

RK Pomurje: Prosenjek Tilen 3 obramb, Horvat Uroš 6 obramb, Silovšek Žan 7, Kozelj Mitja 5, Kreft Robi 4, Vrečar Sašo 4, Smodiš Aleš 3, Jankovič Marko 2, Pintarič Aleš, Merica Tomaž, Dogša David, Kozelj Vasja, Ščavničar Jani, Gorjup Denis

RK Radeče MIK Celje: Brilej Klemen 14, Gospodarič Tomaž 4, Krapše Kristjan 3, Povše Igor 3, Ločičnik Domen 2, Menart Tilen 2, Pečar Nino 1

V naslednjem krogu gostujejo igralci Pomurje pri Črnomlju, ki je trenutno na 9. mestu prvenstvene tekme. Na zadnji domači tekmi, 15.12.2012 ob 19.00, pa Pomurje gosti ekipo Ajdovščine.