Derbi začelja dobili gostje iz Ajdovščine

Pomurju v domači dvorani ni uspelo premagati niti zadnjeuvrščene ekipe Ajdovščine. Po napeti končnici so bili boljši gosti iz Ajdovščine z rezultatom 36:37 (19:18).

Začetna dva zadetka so dosegli domači, vendar so jih gosrje iz Ajdovščine hitro ujeli na 2:2. Sledila je enakovredna igra, kjer je bil rezulat izenačen na vsakem zadetku od 2 do 10. Domači so vodili z 10:9, ko so ponovno imeli katastrofalne minute, kar so gosti izkoristili in dosegli 6 zadetkov in povedli z 10:15. Z delnim izidom 6:1, ko so igralci Pomurja imeli tudi 3 igralce več na igrišču so izenečili na 16:16. Do konca polčasa so si domači priigrali gol prednosti (19:18).

V drugem delu si nobena ekipa ni priigrala več kot 2 zadetka prednosti. Najprej so z rezultatom 25:23 vodili domači, nato 26:28 gosti in ponovno v 52. minuti z rezultatom 33:31 domači. Sledili so izenečeni izidi na 33, 34, 35 in 36. Dve minuti pred koncem so gostje povedli z 36:37. Domači v naslednjem napadu niso zadeli iz 100% priložnosti, potem so zapravili še protinapad in 12 sekund do konca sta ob strelu domačih piščalki sodnikov ostali nemi in gostje so se veselili minimalne zmage.

Pri Pomurju so manjkali Kreft Robi, Kozelj Vasja in Pintarič Aleš.

Pomurje je sedaj zadnjo na lestvici z največ prejetimi zadetki.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen 12 obr., Horvat Uroš, Silovšek Žan 9, Jankovič Marko 7, Kozelj Mitja 7, Merica Tomaž 6, Dogša David 2, Vrečar Sašo 2, Ščavničar Jani 1, Šavel Matej 1, Smodiš Aleš 1, Čerpnjak Matej, Gorjup Denis, Štumpfl Matic

RK Ajdovščina: Lapajne Januš 8, Žorž Robi 6, Velikonja Matija 6, Svetik Jani 5, Gusič Matija 4, Rustja Blaž 4, Markeljc Tilen 2, Bajc Niko 1, Bratina Luka 1

Zadnjo tekmo v prvem delu sezone 2012/13 bodo igralci Pomurja odigrali v nedeljo 23.12.2012 ob 19.00 v Brežicah.