Druga zmaga na gostovanju

Ekipa Pomurja je v zadnjem krogu na gostovanju v Brežicah prepričljivo premagala Brežice z 30:26. Čeprav so nastopili samo z 11 igralci zmaga ni bila v nobenem trenutku vprašljiva, saj so vodili od začetka do konca.

Prvi so povedli igralci Pomurja in po dveh izenačanih razultatih (zadnjič na 2:2) so z odlično obrambo preprečevali domačim igralcem, da bi se približali. V 18. minuti so goste dosegli šele 5 zadetek, ko so znižali iz 4:10 na 5:10. V 15. minuti so igralci Pomurje ostali brez Pintariča, kateri si je poškodoval arkado in predčasno zapustil igrišče. Domači so se sicer približali na 10:13, vedar je sledila serija Pomurja, ko so povedli za +7 (10:17). Končni rezultat polčasa je bil 11:17.

Domača ekipa Brežic se v drugem polčasu nikakor ni mogla približati gostom iz Murske Sobote, ki so držali prednost 4 ali 5 zadetkov. Še najbližje so bili v 51. minuti ko so se približali na -3 (23:26). Groba igra domačih v obrambi je bila usodna še za enega igralca gostov, saj je v 50. minuti moral iz igrišča še Vrečar, prav tako zaradi poškodovane arkade. Igralce Pomurja poškodba Vrečarja ni zmedla in so do konca tekme zadržali prednost 4 zadetkov. Po končani tekmi so ugoden končni rezultat 26:30 sporočili tudi poškodovanima soigralcema v bolnišnici.

Odločila je obramba, kjer so igralci igrali eden za drugega in prikazali veliko borbenosti. Svoje je prispeval tudi vratar Prosenjak.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen, Silovšek Žan 11 (3/4 iz 7m), Kozelj Mitja 6, Vrečar Sašo 4, Jankovič Marko 3, Kozelj Vasja 2, Pintarič Aleš 1, Merica Tomaž 1, Štumpfl Matic 1, Ščavničar Jani 1, Gorjup Denis.

Pomurje je končalo prvi del prvenstva na zadnjem, 13. mestu s 4 točkami, ki so jih dosegli na gostovanjih. Do npr. 9. mesta zaostajajo samo za 4 točke.

Sledi dober mesec premora. Prvi krog v spomladanskem delu bo 2. februarja 2013, ko ekipa Pomurja gostuje v Sežani.