Zdesetkana ekipa Pomurja izgubila v Sežani

Pravilneje bi bilo zdevetkana, saj se je na tekmo v Sežano zaradi različnih vzrokov odpravilo samo 9 igralcev. Začetek spomladanskega dela prvenstva se ni najboljše začelo za ekipo Pomurja. V prvem spomladanskem krogu (v zimskih razmerah) jih je premagala ekipa Mitol Sežane z rezultatom 34:30 (16:16).

Na začetku tekme se odsotnost igralcev ni poznala, saj je ekipa Pomurja povedla z 1:3 in vodila vse do do rezultata 7:7, ko so prvič povedli domačini iz Sežane (10:8). Po izenačenju na 11 in 12 so ponovno na plin stopili gosti, ki so 3 minute pred koncem polčasa povedli s 13:15 in niso izkoristili proti napada za še višje vodstvo. Za kazen so jih domačini ujeli in na odmor so odšli z neodločenim rezultatom (16:16).

V zelo izenečenem začetku drugega polčasa sta se ekipi izmenjevali v vodstvo, ko nobene ekipa ni povedla za več kot 1 gol. Prvič je to uspelo domačinom pri rezultatu 22:20. Maloštevična in že nekoliko utrujena ekipa Pomurja se ni predala in vrnili so z enako mero in povedli z 24:26. Domačini so jih ujeli na 28 in nato povedli za najprej 2, potem pa za 3 gole. Gostje več niso imeli moči in sreče za povratek. V zadnji minuti tekme so povedli z najvišjo razliko na tekmi 34:30.

Borbena igra v obrambi ni bila dovolj za kaj več, poznala pa se je tudi "kratka" klop. Med strelce so se vpisali vsi igralci Pomurja, razen vratarja Prosenjaka.

Manjkali so poškodovani Horvat Uroš, zaradi službenih obveznosti Dogša David in Čerpnjak Matej, ter Šavel Matej, Marko Jankovič. Že prej pa sta sodelovanje z RK Pomurje prekinila Vrečar Sašo in Silovšek Žan.

RK Pomurje: Prosenjak Tilen, Kozelj Mitja 7, Kreft Robi 7, Merica Tomaž 5, Kozelj Vasja 4, Štumpfl Matic 4, Pintarič Aleš 1, Ščavničar Jani 1 in Gorjup Denis 1.

RK Mitol Sežana: Svetina Marko 8, Cotič Jaša 7, Križman Rok 5,...

Naslednjo tekmo igrajo igralci RK Pomurje že v četrtek 7.2.2013 ob 20:00 na Ptuju pri Dravi, saj se bo v soboto 9.2.2013 ekipa RK Pomurje udeležila mednarodnega rokometnega turnirja v Monoštru na Madžarskem.