Katastrofalen poraz z drugouvrščeno ekipo

Ekipa Pomurja je doživela katastrofalen poraz na gostovanju na Ptuju, kjer jih je v pustnem tednu premagala ekipa Drave z rezultatom 41:23 (20:12).

Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ko so po začetnem vodstvu gostov iz Murkse Sobote 0:1 prevzeli stvari v svoje roke domači rokometaši Drave. Do rezultata 6:4 je bila tekme še izenačena, potem pa so rokometaši Drave naredili delni izid 6:0 in v 18. minuti povedli z 12:4. Vse preveč je bilo zastreljanih t.i. zicerjev, kar so Ptujčani vse kaznovali s protinapadi. Do konca polčasa je vsaka ekipa dosegla po 8 zadetkov in rezultat polčasa je bil 20:12.

Tudi v drugem polčasu se je ponovila podobna zgodba. Igralci Pomurja so naredili preveč napak pri podajah ali zaključnih strelih. Skoraj vsako napako pa so igralci Drave kaznovali z zadetkom iz protinapada. Razlika je počasi, a vztrajno naraščala in je v 40. minuti dosegla 12 zadetkov (26:14), v 51. minuti pa že 14 (33:19). Tekma je bila že odločena in priložnost so dobili prav vsi igralci Pomurja. Vratar Prosenjak kljub 11. obrambam ni imel svojega dneva, saj je "bil večkrat na žogi", ki pa je nekako našla pot do mreže. Ob katastrofalnem metu iz igre in 12. izgubljenimi žogami je bil končni rezultat 41:23.

Solidno je odigral nov član ekipe Petraš David, ki se je ta teden pridružil ekipi.

Naj ža zapišemo, da je Pomurje nastopilo samo z enim vratarjam, saj poškodovani Horvat še ni okreval po poškodbi in bo šele naslednji teden začel s treningi.

RK Pomurje: Prosenjak 11 obramb, Kozelj Mitja 5, Petraš David 5, Kreft Robi 5, Merica Tomaž 2, Štumpfl Matic 2, Jankovič Marko 1, Dogša David 1, Kozelj Vasja 1, Ščavničar Jani 1, Pintarič Aleš, Čerpnjak Matej, Šavel Matej, Gorjup Denis.

RK Drava Ptuj: Janžekovič Nejc 11, Fridrih Rok 5, Žuran Marko 5, Lesjak Žiga 4, Verdenik David 3, Sabo Miha 3,...

V soboto 9.2.2013 se bo RK Pomurje udeležilo mednarodnega turnirja v Monoštru na Madžarskem, naslednja prvenstvena tekma pa bo v gosteh že v soboto 16.2.2013 z ekipo Alpes Železniki, ki zasedajo 5. mesto.