Poraz v gosteh z enim zadetkom

V izenačeni tekmi v gosteh s petouvrščeno ekipo prvenstva RD Alples Železniki je zmanjkalo malo sreče za presenečenje. Domači so zmagali z rezultatom 33:32.

Da je zares šlo za izenačeno tekmo priča potek rezultata v prvem polčasu, ko je bil rezultat izenačen kar 13x.

Prva dva zadetka je dosegla ekipa Pomurja, ko so domačini prvič izenačaili na 2:2. Nato so do rezultata 10:11 vedno povedli gostje iz Murske Sobote, domačini pa vedno izenačili. Ko je Pomurje prvič povedlo za +2 (10:12) jih je ekipa Železnikov ponovno ujela na 12:12. Domačini so pred koncem prvega polčasa prvič povedli za +1 (14:13), vendar ste ekipi na odmor odšli z rezultatom 15:15.

Začetek drugega polčasa je pripadel domačinom, ki so povedli za +4 (19:15), vendar so jih igralci Pomurja, po minuti odmora, ponovno ujeli na 20:20 in 21:21. Ponovno so sledile črne minute ekipe Pomurja, kar je ekipa iz Železnikov izkoristila in ponovno povedla za +4 (26:22). Nato so se gostje ponovno približali na gol zaostanka (29:28). V 54. minuti je ponovno sledil kratki črni niz Pomurja, ko z dvema igralcema več niso dosegli zadetkov iz "čistih" priložnosti, dobili kar 2 zadetka. Do konca srečanja je zmanjkalo nekoliko sreče in časa, da bi se igralci Pomurja še bolj približali domačimom in morebiti izenačili. Končni rezultat je bil 33:32.

Kljub porazu je to bila popolnoma druga ekipa, kot pred tednom dni, ko so igralci Pomurja visoko izgubili na Ptuju, saj so prikazali borbeno igro v obrambi in na trenutke odlično igro v napadu. To je dober obet pred petkovim pomurskim rokometnim derbijem.

RK Pomurje: Kozelj Mitja 8, Petraš David 8 (4/4 iz 7m), Kreft Robi 8, Kozelj vasja 5, Pintarič Aleš 1, Dogša David 1, Štumpfl Matic 1, Čerpnjak Matej, Jankovič Marko, Gorjup Denis in Ščavničar Jani

RD Alpes Železniki: Vojin Dragan 7, Marin Rok 7, Kamenšek Jože 6, Rant Luka 6, Pfajfar Primož 3,...

Že v petek 22.2.2013 ob 19:30 bo veliki pomurski rokometni derbi in sicer v Radencih med ekipama RK Arcont Radgone in RK Pomurja.