RK Pomurje nadaljuje serijo zmag tudi v novi sezoni

RK Pomurje je sezono 2013/14 začelo z zmago proti bivšemu 1B ligašu. V domači dvorani pred več kot 100 gledalci je bilo boljše od ekipe Grča Kočevje z rezultatom 30:29 (16:14).

Kljub popolnoma spremenjeni ekipi glede na prejšnjo sezono (v ekipi sta bila 2 14-letnika) ekipa Pomurja nadaljuje zmagovalni niz iz prejšnje sezone.

Ekipa Pomurje je bila v prvem polčasu ves čas v vodstvu oz. gostje iz Kočevja niso niti enkrat povedli. Vse je kazalo na rutinsko zmago Pomurja, ampak ni bilo tako enostavno. Kljub večkratnem vodstvu za 3 zadetke (5:2, 6:3,  11:8) in tudi 4 zadetke (15:11, 16:12 v 27. minuti) so se gostje večkrat vrnili v igro. Po dveh prejetih golih v zadnjih 3. minutah so gostje znižali rezultat polčasa na 16:14. V prvem polčasu je pri gostil blestel Kljun, ki je v prvem polčasu dosegel 6 zadetkov, a si že v prvem polčasu na hitro prislužil 2 izključitivi.

V začetku drugega polčasa je Pomurje še nekako držalo prednost 3 zadetkov, ko so nastopile črne minute, kar so igrali Grče iz Kočevja izkoristili in se najprej v 42. minuti približali na -1, v 44.minuti pa izenačili na 22:22, ko je domači trener vzel prvo in edino minuto odmora. V naslednji minuti so gostje celo povedli z 23:24. 3 minute kasneje so domači igralci ponovno povedli  z rezultatom 26:25. Ob izenačenju na 26:26 je gostujoči trener v 52. minuti vzel minuto odmora. Sledila je razburljiva končnica. Izenačen rezultat je bil vse do rezultata 29:29 v 58. minuti. Igralci Pomurja so izkoristili svoj napad in Gerič je minuto in pol pred koncem zadel za 30:29. Sledila sta 2 neuspešna napada na obeh straneh in 25 sekund pred koncem so gostje krenili v napad za izenačenje. Igralci Pomurja so dobro odigrali v obrambi in kljub izključitvi 3 sekunde pred koncem so se uspeli obraniti zadnjega napada in sledilo je veliko veselje domačih igralcev.

Pri Pomurju so se z borbeno igro izkazali prav vsi igralci, ki so stopili na igrišče, posebej pa je potrebno pohvaliti vratarja Krajnca, ki je zbral 23 obramb, Krefta, ki je dosegel 9 zadetkov, ter Petraša, ki je razigraval soigralce in obenem dosegel še 7 zadetkov.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 23 obramb, Kreft Robi 9, Petraš David 7, Gerič David 6, Pintarič Aleš 3, Čerpnjak Matej 2, Ščavničar Jani 2, Šavel Matej 1, Raj Primož, Podlunšek Tine, Černela Dorotej

RK Grča Kočevje: Kljun Luka 11, Stefanič Adam 5, Alukič Alen 4, Jelenovič Rok 4, Marinčič Anže 3, Delič Jakub 1, Ravnikar Tadej 1

Naslednja tekma oz. rokometni praznik v Murski Soboti bo že v sredo 2.10.2013 ob 19.00 ko v Mursko Soboto po 15. letih prihaja evropska ekipa in branilec naslova RK Celje Pivovarna Laško. Na sporedu je tekma 1/16 finala pokala Slovenije.

Naslednja domača prvenstvena tekma pa je na sporedu že v soboto 5.10.2013 ob 19.00 ko prihaja v goste ekipa Brežic, ki je v prvem krogu premagalo ekipo Alples Železnike.