• Pozdrav 2016/17
  • MDA 2019/20
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Ekipa2016_17-1
  • Ekipa 2018/19
  • Polne tribune
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Kadeti 2019/20
  • Člani 2019/20
  • Člani 2017/18 - 1

Prispevki

Celje Pivovarna Laško napredovala brez naprezanja

Rokometni praznik v Murski Soboti, kjer se je zbralo preko 200 gledalcev, je prinesel gladko zmago bivšega evropskega prvaka in branilca naslova RK Celje Pivovarna Laško. Boljši so bili kar z rezultatom 11:44 (7:21).
Celje je tekmo s katero začenjajo pohod na nov pokalni naslov začeli zelo resno, saj so prišli z vsemi najboljšimi igralci. Manjkala sta samo Zelenovič in Žvižej, ki sta bila na tribuni.

Začetek tekme je obetal nekoliko enakovrednejšo tekmo saj so igralci Pomurja v prvih dveh minutah prišli do dveh izdelanih priložnosti, ter sprožili strel proti golu Celja in bi lahko celo povedli. Vedno pa je bil na mestu vratar Lesjak. Nato pa je celjski stroj začel delovati. v 6. minuti, ko je Gorjup prvič zadel za domače je bilo že 0:4. Celje je od prvih 10 zadetkov doseglo iz protinapadov (3:10). Da ne bi bila preddnost Celje prevelika je zasluga vratarja Krajnca, ki je zaustavil kar nekaj strelov celjanov (do konca tekme 14). V prvem polčasu so domači igralci še nekako prišli do priložnosti in so občasno zadeli vrata Leskaja. Celjani so prikazali (pre)hitro igro in večinoma zadevali iz protinapadov. Prikazali so tudi nekaj zanimivih akcij. Rezultat polčasa je bil 7:21.

V drugem polčasu so pri Celju dobili priložnost igralci, ki v Evropi in prvenstvu igrajo manj in jo zelo dobro izkoristili. Predvsem v obrambi igralcem Pomurja niso dovolili, da bi prišli skozi, če pa jim je le uspelo sta bila na vratih še odlična vratarja. Pomurje je prvič zadelo v drugem polčasu v 39. minuti (8:29). Zadnjih nekaj minut so dobili priložnost tudi trije mlajši igralci Pomurja, ki so stopili na parket, ter igrali tekmo proti slovenskemu in evropskemu velikanu. Kot je nekdo rekel po tekmi bodo jutri komaj čakali, da povedo sošolcem v osnovni šoli o svojem dogodku. V drugem delu so igralci Pomurj azadeli le 4 krat. Končni rezultat je bil 11:44.

Gledalci so dokaj solidno napolnili dvorano OŠ III v Murski Soboti, ter uživali v akcijah celjskih rokometašev. Zbralo se jih je nekaj čez 200.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 14 obramb, Gerič David 4, Petraš David 3, Gorjup Denis 2, Čerpnjak Matej 1, Kreft Robi 1, Pintarič Aleš, Šavel Matej, Ščavničar Jani, Prelec Mitja, Raj Primož, Podlunšek Tine, Černela Dorotej, Černela Domen

RK Celje Pivovarna Laško: Žuran Rok 7, Janc Blaž 5, Čavor Štefan 5, Žabič Igor 5, Razgor David 4, Mlakar Žiga 4, Marguč Gašper 4, Blagotinšek Blaž 2, Ranevski Nikola 2, Sliškovič Ivan 2, Lekai Mate 2, Skube Sebastjan 1, Poteko Vid 1, Lesjak Urban, Skok Matevž, Potočnik Gregor

Že v soboto, 5.10.2013 ob 19:00 ponovno sledi domača tekma Pomurja in sicer z ekipo Brežic.