Pomurje tokrat nemočno proti Brežicam

Pomurje je v 2. krogu 2.DRL na domačem parketu izgubilo proti ekipi Brežic z rezultatom 21:33 (10:18). Popolnoma spremenjena ekipa, glede na prejšnjo sezono in s cilji za napredovanje v 1B ligo, Brežic je prekinila niz 5. zmag (tudi iz lanske sezone) v državnem prvenstvu.

Hitri trije goli gostov v petih minutah so napovedovali gladko zmago Brežic, vendar so igralci Pomurja z odlično igro v obrambi najprej v 10. minuti izenačili (4:4), v 12. minuti pa  povedli z 6:4. Gostujoči trener je v 11. minuti bil primoran vzeti minuto odmora, ki pa je očitno pomagala. Do 19. minute so namreč dosegli 8 zadetkov, igralci Pomurja pa niti enega (6:12). V 19. minuti je domači trener Potočnjak vzel minuto odmora. Do polčasa so igralci Pomurja nekoliko vzpostavili ravnotežje in polčas se je končal z rezultatom 10:18 v korist Brežic.

V začetku drugega polčasa do gostje 2x zadeli in povedli za 10 razlike (10:20) in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. Domači igralci igralci so šele v 36. minuti prvič zadeli. 10 zadetkov prednosti gostov je bilo vse do rezultatat 15:25. Gostje so do konca tekme počasi višali prednost in v 44. minuti povedli z 15:28. Do konca tekme, ko so dobili priložnost vsi igralci obeh ekip in se razlika ni več dosti spremenila.

Pri Pomurju se je videla neuigranost igralcev, saj sta se šele ta teden ekipi pridružila nova igralca Zemljič Jure (Velika Nedelja) in Nino Legnar (Škofljica). Preveč je bilo tudi tehnični napak. Pri domačih je ponovno potrebno pohvaliti Krajnca, ki je obranil 21 strelov.

Pri gostih sta blestela Radić z 10. zadetki (3/4 iz 7m), ter Deržič, ki je poleg 6 zadetkov odlično razigraval soigralce.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 21 obramb, Petraš David 8, Kreft Robi 4, Gerič David 3, Pintarič Aleš 2, Čerpnjak Matej 2, Ščavničar Jani 1, Gorjup Denis 1, Šavel Matej, Prelec Mitja, Raj Primož, Zemljič Jure, Legnar Nino, Podlunšek Tine, Černela Dorotej, Černela Domen

RK Brežice: Radič Filip 10, Deržič Anže 6, Hecker Rene-Patrick 5, Mlakar Klemen 4, Zagode Jaka 4, Šalamon Blaž 2, Lipej Dejan 1, Cvijič Marko 1, ...

Naslednja tekma Pomurja bo v soboto 12.10.2013 v Trbovljah pri Rudarju. Naslednja domača tekma pa šele 30.10.2013 ob 20:00 proti ekipi Ajdovščine.