Tokrat premočan Rudar iz Trbovelj

V 3. krogu 2. državne rokometne lige za moške je RD Rudar iz Trbovlja pred približno 150 gledalci že v prvem polčasu rešil dvome o zmagovalcu. Pomurje je izgubilo z rezultatom 31:19 (18:5).

Po začetnem in edinem vodstvu Pomurja (0:1) so domači z delnim izidom 5:0 (5:1) napovedali končni izid tekme. V 10. minuti je semafor kazal 8:3 za domače. V naslednjih 10 minutah so domači dosegli 5 zadetkov, gostje iz Murske Sobote pa samo 1 (13:4). Podobno je bilo v zadnji tretjini prvega polčasa in končni rezultat prvega polčasa je bil visokih 18:5. Domača vratarja sta spravljala v obup pomurske igralce, saj so igralci Pomurja v zadnjih 21 minutah prvega polčasa zadeli samo 2krat. Domači pa so obrambe vratarjev izkoristili s hitrimi protinapadi.

Tudi v drugem polčasu smo gledali podobno stanje na igrišču. Gostje ob odlični obrambi Rudarja in izvrstih vratarjev nikakor niso mogli zadeti. V 40. minuti je bil rezultat že 23:8, v 50. minuti pa 29:14. V 53. minuti je bila najvišja prednost na tekmi 31:14, vendar so do konca tekme igralci Pomurja le nekako uspeli znižati zaostanek na 31:19.

V igri Pomurja je bilo vse preveč tehničnih napak in zgrešenih strelov iz izdelanih akcij.

RK Pomurje: Krajnc Klemen, Kreft Robi 9 (1/1), Petraš David 6 (2/3), Gerič David 3, Čerpnjak Matej 1, Pintarič Aleš, Ščavničar Jani, Gorjup Denis, Zemljič jure, Legnar Nino (0/1).

RD Rudar: Škrabar, Radulovič, Strmljan 4, Ravkić 3 (1), Stanič, Kuder 2, Jukič 1, Kozinc 1, Povh, Frece 1, Polanec 2, Medved 5 (2),Grošelj 2, Pišek 2, Zaletel 1, Dobravc 7 (2).

Zaradi predstavljene domače tekme 4. kroga z Ajdovščino, ki bo v sredo 30.10.2013 ob 20:00, bo naslednja tekma Pomurja šele v soboto 26.10.2013 v Sežani.