Rokometaši Pomurja se iz Sežane vračajo z zmago

Igralci Pomurja so se z zmago v Sežani in tekmo manj povzpeli na 9. mesto na lestici 2. DRL. Tokrat so bili v gosteh boljši od Mitol Sežane z rezultatom 26:27 (15:13).

Začetek tekme je bil za Pomurje skoraj sanjski, saj so v 4. minuti povedli z 1:3. Sledil je črni niz 5:0 v korist Sežane, ki so povedli z 6:3. Pomurje se ni predalo in so zmanjšali zaostanek samo na 1 gol (8:7) v 14. minuti. Do konca polčasa je so domačini večinoma vodili za 2,3 zadetke (tudi 4 - 12:8). Pomurje je minuto pred koncem prvega polčasa imelo protinapad za znižanje na -1, vendar gostje niso zadeli, domačini na drugi strani pač in povedli z 15:12 Gostujoči vratar Krajnc nikakor ni uspel zaustaviti strelov igralcev Sežane in le njegovemu slabemu prvemu polčasu se lahko domačini zahvalijo, da so na odmor odšli s prednostjo +2 (15:13).

V drugem delu se je ekipa Pomurja na čelu z vratarjem Krajncem prebudila in prvič izenačila na 17:17 v 38. minuti, ko so imeli kar 4 minute igralca več, kar pa niso izkoristili. V 44. minuti so gostje iz Murske Sobote ponovo zaostajali za dva zadetka (21:19) in dva igralca. Imeli so namreč kar  2 igralca manj in se kljub temu uspeli obraniti. v 49. minuti so igralci Pomurja ponovno izenačili na 21 in tokrat je bil rezultat zadnjič izenačen. V 50. minuti so drugič, po vodstvu na začetku tekme, povedli (21:22). 5 minut pred koncem je bilo že +2 za goste (24:26), vendar se šele takrat začela razburljiva končnica. Domačini so najprej znižali na  25:26. V 57. minuti sta ponovno bila izključena kar dva igralca Pomurja in domačini so poleg dveh igralev več imeli še 7 metrovko za znižanje rezultata. Ponovno se je v vratih izkazal Krajnc, ki obranil kar 5. sedemmetrovko v drugem polčasu. Na žalost ekipe Pomurja se je odbita žoga odbila do domačih, ki so zadeli za 26:27. Z dvema igralcema manj se je Pomurju uspelo obraniti in ko so bili že v v popolni postavi so v napadu izgubili žogo in gostje so krenili v zadnji napad. Ekipa Pomurja je s fanatično obrambo uspela, domačini iz Sežane pa tudi z zadnjim strelom iz 9. metrov niso uspeli premagati gostujočega vratarja. Slavje ob zmagi se je lahko začelo.

V ekipi Pomurja tokrat ne moremo izpostaviti nobenega igralca, saj so tokrat vsi igrali kot prava ekipa, predvsem v obrambi. Dejstva, da se je igralcem Pomurja 2x z dvema igralcema manj uspelo obraniti, ter 5 obranjenih 7-metrovk Krajnca v drugem polčasu pa tudi ni kar tako.

RK Pomurje: Gerič David 7, Kreft Robi 7, Petraš David 6, Legnar Nino 3, Ščavničar Jani 2, Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš 1, Čerpnjak Matej, Raj Primož

RK Mitol Sežana: Krmac Tadej 5, Blažič Tomaž 5, Kuret Gregor 4, Fičur Marko 3, Višnjevec Erik 3, Cotić jaša 2, Mahmić Seid 1, Kobal Rok 1, Fidel Jože 1, Ukmar Andraž 1

Naslednja tekma Pomurja je preložena tekma 4. kroga, ko že v sredo 30.10.2013 ob 20:00 prihaja v goste Ajdovščina.