Pomurju zmanjkalo časa za popolni preobrat

Pomurje je tokrat moralo priznati poraz proti ekipi Škofljice, ki je lani še nastopala v 1B ligi. Gostje so bili boljši s, skoraj košarkaškim, rezultatom 38:40 (19:21).

Začetek tekme je bil dokaj izenačen, saj si do rezultata 6:6 nobena ekipa ni priigrala prednosti več kot za gol. Sledil je delni izid 3:0 za domače (9:6), vendar so gostje uspeli izenačiti na  11:11. Do rezulatat 14:14 je bila igra ponovno izenačena, ko so domačli ponovno naredili mini serijo in povedli z 16:14, a jih je ekipa Škofljice ponovno ujela na 17:17. Do konca polčasa so si goste priborili najvišjo prednost v prvem polčasu in odšli na odmor z rezultatom 19:21.

Drugi polčas se je za domače začel zelo slabo. Kljub večkratnim izključitvam gostov niso uspeli ujeti gostov, še več goste so prednost povečali. v 36. minuti je bilo že 22:27, kljub dvema igralcema več domače ekipe. Igralci Škofljice so prednost 5,6 zadetkov držali do 44. minute (27:33) in jo v 47. minuti povečali celo na 9 (27:36). Vse je kazalo na gladko zmago gostov, vendar so igralci Pomurja končno prebudili in začeli igrati v obrambi. v 50. minuti ko je domači vratar Krajnc iz svojega kazenskega prostora zadel nasprotnikov gol so domači znižali na 31:36. 2. minuti kasneje je bilo že 33:37 in v 54. minuti, ko je Krajnc zadel še drugič na tekmi 34:37. Igralci Pomurja so se držali tradicije in začinili konec tekme. v 57. minuti je še bilo 34:39 za goste, 16 sekund pred koncem tekme pa so se domači približali na 38:40 in imeli 4 sekunde pred koncem še priložnost, da znižajo samo na gol, vednar je gostujoči vratar strel obranil. Na koncu je zmanjkalo nekaj minut, da bi se ponovno vrnili v igro, kot na prejšnji domači tekmi.

78 golov na tekmi priča o zelo slabih obrambah obeh ekipi, čeprav je ekipa Škofljica znana, da na tekmah dosega veliko golov. Imajo tudi 2. in 3. strelca lige.

Igralci Pomurja so zelo slabo igrali z igralcem ali celo 2 igralcema več. Niso izkoristili 22 minut izključitev gostov (domači so bili izključeni samo 4 minute). Kljub slabi igri so domači imeli svoje priložnosti. To predvsem mislimo na konec prvega in začetek drugega polčasa, ko so gostom dovolili, da so naredili razliko s

katero so prišli v končnico tekme.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 18 obr, 2 gola, Gerič David 11, Petraš David 11 (7/8 iz 7m), Kreft Robi 9 (1/1 iz 7m), Legnar Nino 2, Ščavničar Jani 1, Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš 1, Čerpnjak Matej, Raj Primož, Podlunšek Tine, Černela Dorotej, Černela Domen

ŠD Škofljica: Jovanovič Anej 11, Nered Anže 10, Obajdin Parfant Sebastjan 9, Regner Žiga 4, Zgonec Žiga 2, Slanc Martin 2, Kozole Rok 1, Žnidaršič Jan 1,...

Igralci Pomurja naslednjo soboto igrajo v Črnomlju, 23.11.2013 ob 19.00 pa ponovno v domači dvorani proti ekipi Koper 2013.