Pomurje izgubilo po slabem prvem polčasu

Rokometni klub Pomurje je ponovno izgubilo na domačem terenu. Pred skoraj 100 gledalci je bila tokrat boljša ekipa Jadrana 2009 Hrpelje Kozina z rezultatom 31:29 (9:14). Pomurje je tako padlo na 12 mesto prvenstvene lestvice.

Začetek polčasa je napovedoval izenačeno tekmo. Do rezultata 6:6 je bil rezultat izenačen, domači pa so vedno vodili za 1 gol. Z rezultatom 6:7 so gostje prvič povedli. Že v tem delu igre so domači zapravili preveč priložnosti, saj so bili premalo zbrani pri zaključnih strelih. Od 23. minute naprej so gostje naredili delni izid 0:6 in povedli z 7:13. Med tem ni pomagala niti minuta odmora domačega trenerja Potočnjaka. Do konca prvega polčasa so razliko zmanjšali za gol na 9:14.

Začetek drugega polčasa so domači začeli boljše in z odlično obrambo gostom niso dovolili zadetkov iz zunajih položajev. Na žalost domačinov do gostje zadevali iz krilnih pozicij in sedemmetrovk, kjer je bil nezgrešljiv Hrvatin (6/6 iz 7m), ki je skupaj dosegel 9 zadetkov. v 46. minuti so se domači približali na samo gol zadetka (21:22) in podobno kot na prejšnji tekmi niso izkoristili številčno prednost na igrišču, da bi rezultat izenačili. Preveč tehničnih napak domačih so gostje izkoristili in ponovno povedli za 3 (21:24 in kasneje 25:28) oz. 4 zadetke 25:29. Domači se niso predali in so minuto in pol pred koncem ponovno z igralcem več približali na -2 (28:30), ko je s krila skoraj zadel Ščavničar, a se je žoga nesrečno odbila od vratnice v polje. Do konca tekme sta obe ekipi zadeli še po enkrat. Končni izid je bil 29:31.

Omeniti je potrebno, da so igralci na obeh starenh zadeli vseh 12 sedemmetrovk (po 6 na vsaki strani - Kreft in Petraš po 3 in že prej omenjen Hrvatin 6 na strani gostov). Domače je pokopala slaba igra v prvem polčasu, ter veliko preveč tehnični napak, ter nezbranosti v zaključnih strelih.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 17 obr, Kreft Robi 13 (3/3 iz 7m), Petraš David 9 (3/3 iz 7m), Gerič David 4, Zemljič Jure 2, Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš, Titan Dominik-Jožef, Legnar Nino, Svetec Aleš, Marko Kous, Šavel Matej, Ščavničar Jani, Raj Primož, Čerpnjak Matej

RD Jadran 2009 Hreplje Kozina: Hrvatin peter 9, Svetina Marko 5, Poles Jernej 4, Koštric Andrej 3, Višnjevec Peter 3, Kašča Matjaž 3, Valenčič Maks 2, Poles Peter 2, ...

Izključitve: RK Pomurje 12 minut, RD Jadran 2009 14 minut

Rokometaši Pomurja že v petek 13. decembra 2013 gostujejo v Ljubljani pri Krim Olimpiji, ki je trenutno na 8. mestu.
Naslednja domača in tudi zadnja tekma v letu 2013 prvenstva bo v soboto 21.12.2013 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III v M.Soboti.