Za konec leta 2013 "prava" zmaga Pomurja

Pomurje je prvič letos zmagalo za več kot en gol. V domači dvoani so bili boljši od RK Radovljice z rezultatom 40:27 (21:13). Po daljšem času sta se v ekipo vrnila Kozelj Mitja in Vasja.

Trener Potočnjak je tekmo začel z dvema krožnima napadalcema, na kar so gostje odgovorili s tesnejšim pokrivanjem zunanjih igralcev. To je zunanje igralce prisilo v nekaj napak in gostje so povedli z 1:4. Domači so strnili svoje vrste, spremnili način igre in izenačili pri 9:9. Do rezultata 11:11 sta ekipi še bili izenačeni, ko so igralci Pomurja z agresivno obrambo hitro začeli poviševati prednost. Najprej na 16:12 in kasneje celo na 21:13, kar je tudi bil rezultat polčasa.

Tudi v drugem polčašu mlada ekipa Radovljice ni bila dorasel nasprotnik tokrat razpoložemim Prekmurcem, Kar hitro je bil na začetku drugega polčasa rezultat 27:14 in zmagovalec je bil odločen. Pomurje je vodilo že z 33:16. Do konca polčasa so dobili priložnost prav vsi igralci, ki so visoko prednost zradržali do konca. Končni rezultat je bil 40:27.

Pri igri Pomurja se je poznala prisotnost bratov Kozelj, tako v napadu, kot v obrambi. Tekmo je odločila agresivna obramba, ki je pomagala tudi vratarjema, ki sta skupaj obranila 21 strelov.  Tudi ostali igralci so prispevali svoj delež.

Pomurje je tako končalo prvi del prvenstva na 10. mestu s 4 zmagami.

RK Pomurje: Petraš David 10 (5/5 iz 7m), Klemen Krajnc 15 obramb, Kous Marko 5 obramb, Kreft Robi 7 (1/1 iz 7m), Gerič David 5, Legnar Nino 4, Kozelj Mitja 3, Šavel Matej 3, Ščavničar Jani 3, Pintarič Aleš 1, Pudlunšek Tine 1 (1/1 iz 7m), Svetec Aleš 1, Kozelj Vasja 1, Titan Jožef Dominik 1, Gorjup Denis, Raj Primož

RK Radovljica: Kamenšek Beno 7, Križaj Jan 4, Hrovat Matic 3, Pelhan Miha 3, Staroserski Enej 2, Muršec Matej 2, Lakota Luka 2, Mlekuž Žan 2, Bršar Erzem 1, Miklič Samo 1,...

Zadnji vikend v januarju 2014 je na sporedu zadnji krog jesenskega dela prvenstva, ko igralci Pomurja gostujejo pri sosedu na lestvici RD Alples Železniki.