Rezultati mednarodnega rokometnega turnirja 2014

V soboto 11.1.2014 je rokometni klub Pomurje organiziral 2. mednarodni rokometni turnir RK Pomurje 2014. Nastopile so članske ekipe iz Hrvaške, Madžarske in Slovenije in ekipe dečkov iz Madžarske in Slovenije. Skupno je bilo odigranih odigranih 8 tekem.

V dopoldanskem času so nastopile selekcije starejših dečkov Monoštra, Velike Nedelje in Pomurja, ki so se med seboj pomerile vsaka z vsakim. Izvan konkurence pa sta se pomerili ekipi mlajših dečkov Rač in Pomurja, ki sta se razšli z rezultatom 19:19.
Med starejpimi dečki je zamagala ekipa Veliek Nedelje Carrere Optyl, ki je premagala oba nasprotnika, Pomruje je bilo z zmago na Monoštrom drugo, in Monošter tretji.

Izbrani so bili tudi najboljši igralec, strelec in vratar turnirja.

V popoldanskem času je bil članski del turnirja, ko so najprej v zanimivi tekmi pomerili ekipi Drave in Ludbrega Mljekara Bohnec. Do približno 50 minute je Drava vodila z minimalno razliko, vendar se je na koncu poznala širša klop, ter kakovost ekipe iz Ptuja, ki je zmagala z rezultatom 42:33.
Domači igralci Pomurja so v zanimivi tekmi in enakovredni tekmi premagali goste iz Madžarske, ekipo Monoštra, z rezultatom 29:25.

V tekmi za 3. mesto je Monošter premagal ekipo iz Hrvaške, ki je imela v svojih vrstah tudi najboljšega strelca turnirja Vađon Tomislava, ki je na 2 tekmah zadel 25 zadetkov, z rezultatom 30:25.

V finalu je ekipa Drave iz Ptuja, ki nastopa v 1B ligi in jo vodi znan bivši rokometeš Uroš Šerbec, začela silovito in v 15. minuti povedla z 4:13. Do konca polčasa je bila tekma dokaj enakovredna in razlika ob polčasu je bila 10 zadetkov. Drugi polčas so rokometaši Pomurja začeli boljše in zmanjšali razliko na -6, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči. Do konca tekme sta trenerja dala priložnost prav vsem igralcem in končni izid je bil 28:43 za ekipo iz Ptuja.
Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran veteran Drave Bezjak Robert, za najboljšega vratarja pa domači vratar Krajnc Klemen.