Pomurje izgubilo v Železnikih

Pomurje je v zadnjem krogu jesenskga dela gostovalo v Železnikih in izgubilo z rezultatom 29:25 (13:7). Tako je Pomurje končalo prvi del na 11. mestu med 14 ekipami.

Do rezultata 2:2 je bila tekma na začetku izenačena. Nato je Pomurje popustilo in gostje so najprej povedli z 4:2, nato z 7:4, nato pa že z 12:6. Čeprav je bila obramba dokaj solidna so v tem delu igre igralci Pomurja zapravili preveč strelov na gol in rezultat polčasa je bil 13:7 za domače.

V začetku drugega dela so domači držali razliko 6, 7 zadetkov. V 42 minuti je bilo celo 18:10, vendar se igralci Pomurja niso predali. Po rezultatu 20:13 si začeli zmanjševati razliko, najprej na 20:15 in 23:18, nato pa so prišli do rezultata 23:21. Nekoliko so popustili in se ponovno približali na 26:24 in s sumljivo nedosojeno 7metrovko se bližje niso mogli približati. Do konca tekme so domači uspeli zadržati prednost in zmagati z rezultatom 29:25.

Po slabem prvem polčasu, ko so igralci Pomurja zadeli samo 7 krat je bilo v drugem polčasu zelo težko ujeti priključek. Vendar se prekmurci niso predali in se z odlično obrambo, ki napoveduje boljše razultate, približali samo na 2 zadetka prednosti. Zmanjkalo pa jim je nekaj športne sreče.

RK Pomurje: Petraš David 7, Kreft Robi 6, Pintarič Aleš 3, Legnar Nino 3, Gerič David 2, Titja J. Dominik 1, Svetec Aleš 1, Kozelj Vasja 1, Gorjup Denis 1, Krajnc Klemen, Kous Marko, Čerpnjak Matej, Ščavničar Jani, Raj Primož

RD Alples Železniki: Frakelj Tomaž 7, Damijan Alen 6, Kamenšek Jože 5, Pfajfar Primož 5, Prezelj Jaka 4, Božnar David 2,...

Naslednja tekma Pomurja bo že naslednjo soboto, 1.2.2014 ob 17:00 v Kočevju, ko gostujejo pri zadnjeuvščeneni ekipi Grča Kočevje, ki še nima zmage.