Pomurje visoko izgubilo v Brežicah

Igralci Pomurja so na gostovanju v Brežicah s petourščeno ekipo visoko izgubili v Brežicah. Domačini so bili boljši z rezultatom 35:17 (15:7).

Začetek tekme ni napovedoval takšne razlike med tekmecema, saj so domači do 15 minute (9:6) minimalno vodili. Igralci Pomurja so se solidni uporali domačim z dobro igro v obrambi. V 24. minuti so si domači priigrali prvo izključitev, ki pa jim je očitno dala krila in so kar 2x zadeli z igralcem manj, gostje iz Murska Sobote pa so v tem času ostali brez zadetka. Do konca prvega polčasa do domači zadeli še 4x, gostje pa 1x. Rezultat polčasa je bil 15:7.

V začetku drugega polčasa so domači hitro povišali prednost na +10 (19:9) in zmagovalec je bil odločen. Do konca tekme so igralci Brežic povedli najprej z +15 (25:10) in potem zviševali prednost do +20 (35:15), ko so gostje z zadnjima dvema zadetkoma na tekmi ublažili visok poraz. Končni rezultat je bil 35:17.

Igralci Pomurja (Petraš, Gerič) po dolgem času niso zadeli vseh strelov iz 7m. OD 6 metov so zadeli samo 3.

Pomurje ostaja na 11. mestu s štirimi zmagami in 8 točkami.

RK Pomurje: Gerič David 5 (1/2 iz 7m), Kreft Robi 4, Ščavničar Jani 2, Petraš David 2 (2/4 iz 7m), Legnar Nino 1, Kozelj Vasja 1, Gorjup Denis 1, Raj Primož 1, Pintarič Aleš, Titan Dominik Jožef, Čerpnjak Matej, Svetec Aleš, Krajnc Klemen in Kous Marko

RK Brežice: Mlakar Klemen 9, Deržič Anže 6, Hecker Patrik Rene 5, Zagode Jaka 3, Cvijič Marko 3, Škoflec Gašper 2, Lipej Dejan 2,...

Sedemmetrovke: RK Brežice 2/4, RK Pomurje 3/6

Izključitve: RK Brežice 8 minut, RK Pomurje 8 minut

Po mesecu in pol se ekipa Pomurja vrača v domačo dvorano, ko bo izjemoma v petek, 14.2.2013, ob 19:15 odigrala tekmo proti RD Rudar iz Trbovlja.