Pomurje izgubilo z Rudarjem iz Trbovlja

Igralci Pomurja so v prvi tekmi v domači dvorani v drugem delu prvenstva ponovno izgubili. Tokrat je bil boljši Rudar iz Trbovlja z rezultatom 31:43 (17:23).

Začetek tekme je ponovno napovedoval razburljivo tekmo, da je bila tekme do rezultata 3:3 popolnoma izenačena. Še več, igralci Pomurja so zapravili nekaj 100-odstotnih priložnosti, vedar je rezultat bil še vedno neoločen. Gostje so nato prvič povedli za +2 (3:5 in 4:6). Sledilo je nekaj minut nezbrana igre domačih kar so gostje izkoritili in povedli za +4 (4:8). V tem delu igre je nerešljiva uganka za igralce Pomurja bil gostujoči igralec Dobrajc, ki je že v prvem polčasu dosegel 6 (skupaj 7) zadetkov, vse iz protinapadov. Gostje iz rudarskega mesta so počasi a vztrajno poviševali prednost. V 20. minuti je bilo 8:15. Domači igralci so se zbrali in se 2 minuti kasneje približali na 11:15. DO polčasa pa povišali prednost na +6. Rezultat polčasa je bil 17:23.

Do 38. minute so gostje držali prednost šestih zadetkov, ko so se domači v 39. približali na 21:26 je zasijalo nekaj upanja za soboške igralce. Po dveh izključitvah domačih (igrali so z dvema igralcema manj) so gostje povedli 21:30 in zmagovalec je bil znan. Čeprav so se igralci Pomurja v 47. minuti približali na 24:31 sta oba trenerja dala priložnost prav vsem igralcem. Priložnost so nekoliko bolje izkoristili gostje, ki so do konca tekme povišali prednost na 31:43, kar je bila druga najvišja prednost.

Igralci Pomurja so v začetku tekme zapravili preveč 100-odstotnih strelov in naredili preveč tehničnih napak, da bi držali korak s četrto uvrščenim Rudarjem. Rezultat sicer ni pravi pokazatelj stanja na igrišču, vendar kot že povedano so v zadnji nekaj minutah dobili priložnost vsi igralci obeh ekip.

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RD Rudar 6 minut

RK Pomurje: Klemen Krajnc 13 obramb (2 iz 7m), Kous Marko 3 (2 iz 7m) obrambe, Kozelj Mitja 8 (1/1 iz 7m), Kreft Robi 7, Petraš David 5 (1/2 iz 7m), Pintarič Aleš 3, Kozelj Vasja 3, Gorjup Denis 2, Titan Dominik Jožef 1, Legnar Nino 1, Podlunšek Tine 1 (1/2 iz 7m), Čerpnjak Matej, Svetec Aleš, Ščavničar Jani, Gerič David (0/1 iz 7m), Raj Primož

RD Rudar: Dobravc Daniel 7. Strmljan Tilen 7, Pišek Staš 6, Frece Uroš 5, Grošelj Matic 4, Jukič Gregor 4, Ravkič Denis 4, Habjan Robi 2, Polanec Jan 2, Žagar Tim 1, Izkalar Timotej 1, Škrabar Aljaž, Radulovič Žiga, Gjerek Nejc

Naslednjo tekmo igralci Pomurje igrajo že v sredo 19.2.2014, ko igrajo preloženo tekmo 14. kroga v Kočevju. Naslednjo soboto 22.2.2014 gostujejo v Ajdovščini in 1.3.2014 ob 19:00 ponovno v domači dvorani gostijo igralce Sežane.