Pomurje zmagalo v Kočevju

Zaostalo tekmo 14. kroga je Pomurje odigralo med tednom in sicer v Kočevju. Pomurje je premagalo zadnjeuvrščeno ekipo Grča Kočevje z rezultatom 23:28 (11:14). Tokrat so na celotni tekmi dobili toliko zadetkov kot so jih na prejšnji tekmi dobili v prvem polčasu.

Začetek tekme in borbena igra gostov iz Murske Sobote sta nakazovala zmago Pomurja. Pomurje je povedlo z 0:2 in v 5. minuti ko so domači dobili dve minuti kazni jo igralci Pomurja niso izkoristili. Domači so naredili delni izid 2:1. V tem delu igre (do 8. minute) je Zemljič dosegel 3 zadetke. Do 17. minute je bil rezultat vedno v prid Pomurja. v 17. minuti so domači prvič izenačili (9:9). Do 25. minute je bil rezultat še 2x izenačen (10:10 in 11:11) in kot se je izkazalo je bil to zadnji neodločen izid na tekmi. Gostje iz Murske Sobote so namreč do konca polčasa naredili delni izid 0:3 in na odmor odšli z rezultatom 11:14.

V začetku drugega polčasa so igralci Pomurja brez večjih težav držali prednost 4,5 zadetkov. V 41. minuti so povedli za +7 (15:22). Že v tem delu igre je trener Potočnjak dal priložnost vsem igralcem, saj je z menjavami držal visok ritem igre in odpočil glavne nosilce igre. Priložnost so dobili prav igralci Pomurja. Ko je v 54. minuti pri rezultatu 19:26 gostujoči vratar Krajnc zaporedoma obranil dve 100-odstotni priložnosti in so gostje povedli z 19:27 je bil zmagovalec tekme znan. Čeprav so se domači 4. minute pred koncem tekme približali na 22:27, je trener Potočnjak vzel še zadnjo minuto odmora in postavil na igrišče prvo ekipo. Gerič je v 57. minuti s svojim 5. zadetkom zapečatil usodo igralcev Kočevja, ki so glede na izid tekme v prvem delu (ko so v M. Soboti izgubili samo za en zadetek) resnično pričakovali zmago, ki pa so si jo tokrat zaslužili igralci iz Murske Sobote.

Zaradi bolezni je bila ekipa Pomurja precej zdesetkana, vendar so si tokrat igralci Pomurja resnično želeli zmago, kar se je videlo predvsem v igri v obrambi. Pohvaliti je potrebno še Krefta, ki je dosegel 10 zadetkov in vratarja Krajnca, ki je dodal svoj delež s 14 obrambami.

Pomurje ostaja na 11. mestu prvenstvene lestvice, vendar se je po točkah izenačilo z ekipo Radgone.

Izključitve: RK Grča Kočevje 8 minut, RK Pomurje 8 minut

RK Pomurje: Krajnc Klemen 14. obramb, Kreft Robi 10 (0/1 iz 7m), Čerpnjak Matej 5, Gerič David 5, Zemljič Jurij 3, Legnar Nino 2, Pintarič Aleš 1, Petraš David 1, Ščavničar Jani 1, Titan Dominik-Jožef,  Svetec Aleš, Raj Primož

RK Grča Kočevje: Kljun Luka 13, Štefanič Adam 2, Alukič Alen 2, Farič Matej 2, Marinič Anže 2, Jelenovič Rok 1, Fink Rok 1,...

Naslednjo tekmo igrajo igralci Pomurja že v soboto pri peto uvrščeni Ajdovščini, katero s v prvem delu prvenstva premagali za gol. Tekma bo ob 18:00 v Ajdovščini.