Pomurje ponovno zmagalo - 3. zapored

Igralci Pomurja nadaljujeno zmagovalni niz. Tokrat so v domači dvorani premagali ekipo Mitol Sežane z rezultatom 34:27 (14:13) in se povzpeli na 9. mesto prvenstvene lestvice.

Začetek tekme je bil popolnoma po željah domačih, ki so bili že pred tekmo prepričani v domačo zmago. Po hitrem vodstvu z 3:0 je vse kazalo na zmago domačih. Prednost 3 zadetkov so brez večjih težav in z obrambo 6-0 držali do sredine polčasa (7:4). v 18. minuti je bil rezultat 9:6 in domači se nikakor nismo mogli odlepiti na več kot 3 zadetke prednosti. v tem delu igre je blestel Kreft, ki je v 22. minuti dosegel že svoj 7. zadetek.  V 25. minuti je bilo še 13:11, ko so domači nekoliko popustili in gostje iz Sežane so se ravno ob koncu prvega polčasa približali na -1. Rezultat polčasa je bil 14:13

V drugem polčasu so domači krenili odločneje in z odlično obrambo in hitro igro v napadu v 37. minuti povedli z 21:15. Gostje so se v 43 minuti uspeli nekoliko približani, ko so imeli 2 igralca prednosti (23:19). Z delnim izidom 3:0 in rezultatom 26:19 so igralci Pomurja v 49 minuti ponovno spravili rezultat pod nadzor. V 50. minuti je bil rezultat že 27:20. v 55. minuti so domači prišli do največje prednosti +9 (32:23) in kasneje še v 57. minuti ko je bil rezultat 33:24. Ko so dobili priložnost nekateri igralci, ki igrajo nekoliko manj so gostje uspeli nekoliko ublažiti rezultat. Končni rezultat je bil 34:27.

Zmagovalec ni bil nikoli vprašljiv, saj so domači vodili celo tekmo. Le ob koncu prvega polčasa so se gostje približali na -1, ampak le za kratek čas.
Odlično je odigral že omenjeni Kreft, ki je do konca tekme zadel 12-krat in tako prevzel mesto prvega strelca domače ekipe z 127 zadetki v sezoni. Kozelj Mitja je s 8 zadetki bil drugi strelec tekme.
Konstatno dobro je ponovno branil Krajnc, ki je zbral 18 obramb.
Seveda pa so vratarju Krajncu pri dosežku pomagali prav vsi igralci, ki so stopili na parket, saj so s trdno obrambo preprečevali lahko strele gostov in na drugi strani zadetke iz proti napadov.
Čerpnjak je odigral svojo zadnjo tekmo v tej sezoni, saj bo zaradi službenih obveznosti odsoten do konca sezone.

Izključitve: RK Pomurje: 12 minut, RK Mitol Sežana 8 minut

RK Pomurje: Krajnc klemen 18 obr., Kreft Robi 12, Kozelj Mitja 8, Gerič David 4, Ščavničar Jani 3, Kozelj Vasja 3, Petraš David 3, Legnar Nino 1, Pintarič Aleš, Titan Dominik Jožef, Podlunšek Tine, Čerpnjak Matej, Svetec Aleš, Gorjup Denis, Raj Primož, Sapač Boštjan

RK Mitol Sežana: Cotič jaša 5, Blažič Tomaž 5, Mahmić Semin 5, Višnjevec Erik 4, Bolčič Erik 3, Mahmić Seid 3, Kuret Gregor 2, ...

Pomurje v soboto 8. marca 2014 ob 19:00 gostje pri drugo uvrščeni ekipi Škofljice, s katero pa imajo neporavnane račune, saj so v prvem delu prvenstva doma nesrečeno izgibli za 2 zadetka.