Pomurje izgubilo v Trbovlju

Veliko tehničnih napak Pomurja, odlična obramba in hitra igra Rudarja so razlogi za drugi zaporedni poraz Pomurja. V Trbovlju jih je zasluženo premagal domači Rudar z rezultatom 34:29 (18:13).

Do 10. minute (4:4) se je igralo za gol. Nato so igralci Rudarja po zaslugi dobre obrambe, ter hitrih protinapadov in hitrih prehodov v napad ob prejetem golu povedli za +2 (6:4). Gostje iz Murske Sobote so se v 20. minuti približali na 10:9, nakar so ponovno sledile sledile slabe minute Pomurja. Z igralcem manj so v 23. minuti dobili 2 hitra zadetka in domači so povedli z 12:9 in kasneje še 14:10. Razigral se je domači vratar Žiga Radulovič. Poleg vratarja je pri Rudarju je bil glavni igralec Robi Habjan, ki je od 20. do 30. minute zabil kar šest golov in poskrbel, da so domačini na odmor odšli s petimi goli naskoka (18:13).

V drugem polčasu je Rudar še bolj stopil na plin in Pomurci jim s hitro igro niso mogli slediti. Svojo prednost do v 35. minuti povišali na 21:14. Po nekaj zapravljenih napadih gostiteljev so Pomurci v 40. minuti še

znižali na pet golov zaostanka (24:19). Zatem pa so gostje popustili, domači so s "hitrim centrom" in protinapadi, ki so sledili odlični igri v obrambi, lomili odpor varovancev trenerja Nena Potočnjaka. V 50. minuti je domača prednost znašala že devet zadetkov (32:23). Z obrambo 4:2 so goste samo uspeli ublažiti poraz. Končni izid je bil 34:29.

Igralci Pomurja so tokrat zatajili v obrambi, obenem pa igrali zelo nedisciplinirano saj se niso vračali v obrambo, kar so igralci Rudarja zelo uspešno kaznovali. Vse preveč je bilo tudi tehničnih napak. Trboveljčani pa so igrali odlično v obrambi in s protinapadi zadevali t.i. lahke gole. Pri Pomurju so priložnost dobili prav vsi igralci.
Rudar se je tako povzpel na 2. mesto in s tem prehitel tudi Pomurje, ki je sedaj 5.

RK Pomurje: Gregorec Gregor 8, Kozelj Mitja 6, Kozelj Vasja 4, Petraš David 4, Dogša David 3, Raj Primož 2, Kreft Robi 1, Hedl Jernej 1, Pintarič Aleš, Prelec Egon, Šavel Matej, Makovec Bojan, Ščavničar Jani, Gorjup Denis, krajnc Klemen in Kous Marko

RD Rudar: Habjan Robi 13, Strmljan Tilen 7, Novak Rok Andrej 6, Polanec jan 5, Kozinc Matija 1, Lenart Luka 1, Pišek Staš 1, Škrabar Aljaž, Radulovič Žiga, Ravkič Denis, Medved Rudi, Frece Uroš, Malovrh Aljaž in Žagar Tim.

V soboto nas čaka veliki rokometni derbi med RK Pomurjem in RK Arcont Radgono. Kljub situaciji na prvenstveni lestvici nas sigurno čaka zanimiva tekma, ki so bo, po vsej verjetnosti kot ponavadi, odločala v zadnjih minutah tekme.
Tekma bo že v petek 28.11.2014 ob 20:30 v športni dovrani OŠ III v Murski Soboti.