• Ekipa 2018/19
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Kadeti 2019/20
  • MDA 2019/20
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Pozdrav 2016/17
  • Polne tribune
  • Ekipa2016_17-1
  • Člani 2019/20
  • Člani 2017/18 - 1

Prispevki

Napoved velikega pomurskega rokometnega derbija

V petek 28. novembra ob 20:30 je ponovno na sporedu pomurski rokometni derbi. Tekma bo zaradi zasedenosti športne dvorane na OŠ III izjemoma v petek.

Domače Pomurje je trenutno na 5. mestu prvenstvene lestvice in je po dveh zaporednih porazih padlo iz 2. mesta. V 7. krogih je Pomurje 3-krat zmagalo, 3-krat izgubilo in 1-krat igralo neodločeno. Najboljša strelca Pomurja sta Kozelj Mitja in Gregor Gregorec. Tudi Jernej Hedl, Robi Kreft in David Petraš jima tesno sledijo.
Trener Neno Potočnjak bo imel največjo težavo s sestavo ekipe, saj bo izmed 20 igralcev težko izbral 16 igralcev, ki bodo v petek v najboljši formi. Poleg tega je vprašanje kako sta dva zaporedna poraza vplivala na psiho igralcev pred tako pomenbno tekmo.

Arcont Radgona je po 7. krogih na zadnjem mestu, saj so zbrali samo 1 zmago in 1 neodločen izid. Edino zmago so dosegli v 2. krogu proti vodilni Krim Olimpiji. Očitno se pri igri Radgone pozna odsotnost poškodovanega Aljaža Žuniča. Glavni igralci Radgone so Sašo Vrečar, Matevž Žinič in Simon Hanžekovič. Poleg nekaterih bolj izkušenih igralcev ekipo dopolnjujejo mladi igralci, ki nabirajo prepotrebne izkušnje. Kako se bodo le-ti igralci znašli na tako pomembni tekmi bomo videli v petek.

V Radgoni pa so poskrbeli še za t.i. šok terapijo. Neuradno smo namreč izvedeli, da so po porazu z Jadranom zamenjali trenerja članske ekipe. Zvoneta Benka je zamenjal Kristjan Ladič. Ladič je bivši trener mladinske vrste Maribora, kjer je skrbel tudi za ostale mlajše selekcije. Ladič tudi zelo dobro pozna nekatere igralce Pomurja, ki jih je, nekatere še v lanski sezoni, treniral. Kaj bo lahko naredil v nekaj treningih bomo videli na petkovi tekmi.

Glede na rezultat na lestvici in igranje v Murski Soboti je favorit sigurno Pomurje, vendar je Arcont Radgona ravno z zmago proti vodilni Krim Olimpiji pokazala, da lahko premagajo vsako ekipo.

Pomurje ima boljšo razliko med zadetimi in prejetimi zadetki, ki je +3. Se pravi, da so zadeli 193 zadetkov (povprečno 27,6 na tekmo) in prejeli 190 zadetkov (povprečno 27,1 na tekmo). Pomurje ima 4. najboljšo obrambo. Na drugi strani je Radgona zadela 177-krat (povprečno 25,3 na tekmo) in prejela kar 223 zadetkov (povprečno 31,9 na tekmo). V obeh "kategorijah" so na zadnejm mestu, prejeli so največ zadetkov in tudi zadeli najmanj med vsemi ekipami.

Na lestvici najboljših strelcev imajo Radgončani 2 igralca. Matevž Žunič je na sedmih tekmah dosegel 44, Sašo Vrečar pa 42 zadetkov. Pomurje trenutno nima igrlaca, ki bi bi na lestvici najboljših strelcev. Še najbližje sta Kozelj Mitja, ki je dosegel 39 zadetkov in Gregor Gregorec, ki je samo na 5. tekmah dosegel 33 zadetkov.

Igralci Pomurja je tudi nekoliko boljši izvajalci 7metrovk, saj so dosegli 25 zadetkov od 35 strelov. Na drugi strani je Radgona izmed 24 strelov dosegla samo 14 zadetkov.

Ampak to so vse samo številke, na petkovi tekmi bo odločala dnevna forma in predvsem želja po zmagi in srce.

Spomnimo.
V lanski sezoni je novembra 2013 v Radencih Arcont Radgona premagal Pomurje z rezultatom 30:22, kar je ena najvišjih razlik na pomurskih rokometnih derbijih. Marca 2014 pa je Pomurje vrnilo z zmago za en gol (26:25).


K organizaciji tako pomembne tekme spada tudi spremljevalni program. Zato se bodo pred tekmo pomerile mlajše selekcije in sicer:
ob 17:00 starejši dečki B: Pomurje - RK Maribor Branik
ob 18:30 mlajši dečki B: Pomurje - Arcont Radgona

Člansko tekmo, ki se bo začela ob 20:30 bodo popestrili plesalci. Žrebanje vstopnic !
Vabljeni v petek 28.11.2014 ob 20:30 v športno dvorano OŠ III.