Solidna igra proti udeleženki svetovnega prvenstva v Katarju

Rokometaši Pomurja so za nagrado za uspešni prvi del sezone dobili nagrado, da odigrajo tekmo z reprezentanco Egipta, ki se bo v januarju 2015 udeležila svetovnega rokometnega prvenstva v Katarju. V svoji skupini pomerili s Francijo, Švedsko, Alžirijo, Češko in Islandijo. na zadnjem svetovnem prvenstvu leta 2013 so dosegli 16. mesto. Na olimpijskih igrah leta 2008 so bili 10.

Rezultat ni bil v prvem planu, vendar ga vseeno omenimo. Egipt je zmagal z rezultatom 42:20 (20:7).

Začetek tekme je verjetno nekoliko presenetil 3.-uvrščene na letošnjem afriškem prvenstvu, Egipčane, ko so v 3. minuti domači povedli z 2:1. Do 7. minute, ko je semafor kazal rezultat 5:5 so se še igralci Pomurja solidno upirali močnejšim in hitrejšim Afričanom. Jeklena obramba Egipčanov, hitri protinapadi, obrambe gostujočih vratarjev in napake domačih so botrovale, da so gostje naredili razliko +15 (5:20) v 27. minuti. Do konca polčasa so domači uspeli zadeti še 2x in končni rezultat polčasa je bil 7:20.

Tudi v drugem polčasu gostje niso popuščali in pridno polnili mrežo domačih. Z igro svojih varovancev je lahko zadovoljen tako gostujoči trener Hassan Ragab Moustafa, ki je leta 2001 bil član reprezentance Egipta, ki je osvojila 4. mesto na svetovnem prvenstvu, kot tudi domači trener Potočnjak Neno, saj so občasno domači tudi proti tako močnem nasprotniku pokazali nekaj odličnih akcij. V 50. minuti je bil rezultat 17:34. Do konca polčasa so domači zadeli še 3x, gostje pa kar 8x. Končni rezultat prijateljske tekme je bil 20:42.

Pri obeh ekipah so dobili priložnost prav vsi igralci, ki so jo bolj ali manj dobro izkoristili.

RK Pomurje: Petraš David 4 (2/2 iz 7m), Kozelj Mitja 4, Gregorec Gregor 3, Sapač Boštjan 2, Kozelj Vasja 2, Kreft Robi 2, Pintarič Aleš 1, Makovec Bojan 1, Gorjup Denis 1, Horvat Uroš, Kous Marko, Černela Dorotej, Svetec Aleš, Prelec Egon, Hedl Jernej, Podlunšek Tine, Šavel Matej, Dogša David, Ščavničar Jani, Raj Primož

Egipt: AboouEbaid Mamdouh 7, Abdelrahman Ahmen 6, Hashem Mohamed 6, Issa Elsam 4, Radwan Mahmoud 3, Radaman Mohamed 3, Amer Mohamed 3, Aly Nour 3, Elwakil Omar 2, Naver Wisam 2, Elderaa Yehia 2, Elbassiouny Mohamed 1, Bakir Mohamed, Khalil Mahmoud, Hendawy Karim, El Masry Ibrahim, Soliman Aly

Izključitve: RK Pomurje 4 minute, Egipt 8 minut

Sedemmetrovke: RK Pomurje 2/2, Egipt 3/4

S to tekmo so igralci Pomurja končali leto 2014, ter komaj čakajo na nove izive v letu 2015, vsem svojim navijačem pa želijo vse dobro v letu 2015, ter upajo, da jih bodo v še večjem številu podpirali na pomembnih tekmah v spomladanskem delu sezone 2014/15.