Pomurje izgubilo v Železnikih

Rokometaši Pomurja so na gostovanju pri ekipi Alples nekoliko nepričakovano visoko izgubili z rezultatom 32:20 (13:8).

Kljub boljšemu začetku gostov, ki so vodili z 1:3 so domači najprej hitro iznečili na 3:3 in potem povedli z 5:3. Rokometaši Pomurja po solidnem začetku nikakor niso našli rešitev iz krilnih položajev. Od rezultat 6:5 so sledile slabe minute gostov, kar so domači izkoristili in povedli z 10:5. Prednost 5 zadetkov so držali do konca prvega polčasa, ko je bil rezultat 13:8.

V drugem polčasu so domači brez večjih težav držali prednost iz prvega polčasa in ga dokaj hitro povišali na +10 (20:10). Tako je bil zmagovalec tekme znan. Gostujoči trener Neno Potočnjak je dal priložnost tudi igralcem, ki ponavadi ne igrajo toliko. Domači so do konca tekme povedli tudi z +14 in končni izid tekme je bil 32:20 za domače.

Ekipa Alplesa si je s to zmago na široko odprla vrata do drugega mesta, saj je v zadnjih 3 krogih premagala vse 3 ekipe, ki se borijo za mesto, ki vodi v 1B ligo. Na roko jim je šel tudi poraz Rudarja pri Radgoni. Pomurje je ponovno zdrsnilo na 5. mesto, vendar so glede na razpored še vedno v igri za 2. mesto.
Pri Pomurje je potrebno pohvaliti edino vratarja Kousa, ki je v prvem polčasu še nekoliko držal aktiven rezultat. Kot že zapisano gostje nikakor niso znali zadeti s krilni položajev in katerih so domači dosegali lahko zadetke iz protinapadov. Manjkal je tudi učinek nekaterih igralcev, ki so v preteklih tekmah pokazali dobro formo.

RD Alples Železniki: Kamenšek Jože 9, Marin Rok 6, Bergant Lenart 5, Tušek Matej 4, Pfajfar Primož 3, Damijan Alen 2, Frakelj Tomaž 1, Prezelj Jaka 1, Bradač Kristjan 1,...

RK Pomurje: Petraš David 5 (3/4 iz 7m), Pintarič Aleš 3, Kreft Robi 3, Kozelj Mitja 3 (2/2 iz 7m), Gorjup Denis 2, Prelec Egon 1, Kozelj Vasja 1, Makovec Bojan 1, Raj Primož 1, Svetec Aleš, Hedl Jernej, Šavel Matej, Sapač Boštjan, Hameršek Klemen in Kous Marko.

7metrovke: RD Alples 2/2, RK Pomurje 5/6

Izključitve: RD Alples 10 minut, RK Pomurje 10 minut

Rokometaše Pomurja že v petek 13.3.2015 ob 19:00 čaka domača tekma proti Mitol Sežani, proti kateri so v jesenskem delu izgubili.