Domači rokometaši ne popuščajo v boju za 2. mesto

Rokometaši Pomurja so v 13. krogi 2. državne rokometne lige za moške brez večjih težav premagali ekipo Mitol Sežane z rezultatom 37:26 (17:13).

Gostje so v Mursko Soboto pripotovali brez 2. strelca prvenstva Matica Korena. Domači so tekmo začeli zelo odločno in previdno. Hitro so povedli z 6:3 in kasneje še z 10:6 in v 21. minuti je gostujoči trener Štefan Kocjan bil prisiljen vzeti minuto odmora, saj so domači povedli z 16:10. S tremi zaporednimi zadetki so rezultat znižali na 16:13. Končni rezultat polčasa je bil 17:13 za domače. Vratar Kous je prvem polčasu obranil 5 strelov gostov.

V začetku drugega polčasa  so domači z odlično obrambo in nekaj obrambami Klemna Hamerška (skupaj 6 obramb) začeli povečevati prednost. Najprej so povedli z 22:14 in pri rezultatu 30:20 so povedli že za 10 zadetkov. Klub obolelem Mitji Kozelju (kljub bolezni je dosegel 7 zadetkov in se povzpel na 2. mesto prvenstvene lestvice) so domači dokaj enostavno zadevali v napadu. V zadnji četrtini tekme je domači trener Neno Potočnjak dal priložnost prav vsem igralcem. Končni rezultat je bil 37:26 za domače.

Prvi strelec tekme Hedl Jernej je dosegel 9 zadetkov, Aleš Pintarič je v prvem polčasu dosegel 4, Vasja Kozelj pa v drugem 5 zadetkov. Dobro je odigral tudi Kreft, ki je dosegel 5 zadetkov.
Rokometaši Pomurja ostajajo na 5. mestu prvenstvene lestvice, vendar so še vedno v igri za 2. mesto, saj za 2. mestom zaostajajo samo za 2 točki. Do konca prvenstva je na še 5 krogom in zmagati bo potrebno na vseh domačih tekmah (Radovljica, Rudar in Kočevje), ter še na kakšnem gostovanju (Krim Olimpija in Radgona) ali pričakovati spodrsljaj kakšen od ekip z vrha lestvice.

RK Pomurje: Hameršek Klemen 6 obr., Kous Marko 5 obr., Hedl Jernej 9, Kozelj Mitja 7, Kreft Robi 5, Kozelj vasja 5, Pintarič Aleš 4, Šavel Matej 3, Prelec Egon 2, Petraš David 1, Svetec Aleš 1, Podlunšek Tine, Sapač Boštjan, Makovec Bojan, Gorjup Denis, Raj Primož

RK Mitol Sežana: Pelicon Domen 7, Mahnić Seid 4, Krmac Tadej 4, Mahnić Semin 3, Kuret Gregor 3, Pasar Luka 3, Bočaj Nejc 2, Krt Dušan, Kostadinovič Jan

Izključitve: RK Pomurje 6 minut , RK Mitol Sežana 10 minut

7metrovke: RK Pomurje 3/3 , RK Mitol Sežana 2/3

Že v soboto 21.3.2015 ob 19:00 je nova domača tekma. V Mursko Soboto prihaja ekipa Radovljice, ki je v prejšnjem krogu odščiplnila točko Jadranu 2009.