Pomurje drugič izgubilo

Ekipa Pomurja se v 5. krogu vrača iz gostovanja v Metliki s porazom, drugim v tej sezoni. Tokrat so bili boljši rokometaši Metlike, ki so zmagali z 35:26 (16.13). Rezultat ni pravi pokazatelj stanja na terenu, saj se rokometaši Pomurja večino prvega polčasa vodili, ter do 55. minute zaostajali za 4.

Tekma se je žačela zelo hitro. Nekoliko boljše so začeli gostje iz Murske Sobote in v 5. minuti povedli z 3:5. V 9. minuti so domači najprej izenačili na 7 in v 12. minuti prvič povedli z 8:7. Do 18. minute je bila tekma izenačena in v 23. minuti je Pomurje ponovno povedlo. Na žalost pa do konca tekme več niso zadeli, kar so na drugi strani gostje izkoristili in zedeli 4 krat, ter odšli na odmor s prednostjo 16:13.

V drugem polčasu je bila tekma do 40. minute (20:17) izenačena, ko so domači naredili delni izid 4:0 in v 44. minuti povedli z 24:17. Kljub visokem vodstvu se gostje iz Murske Sobote niso predali, ter se v 55. minuti približali na -4 (20:26), ampak na žalost niso izkoristili 100% priložnosti za znižanje na -3. Tekma je bila odločena in gostje so do konca tekme zadeli še 5kraz in postavili končni izid 35:26.

Pri Pomurju so dobili priložnost vsi igralci. V ekipi tokrat ni bilo razpoloženega igralca. Obramba je tokrat bila na zelo slabem nivoju, saj so hitri gostje z igro "ena na ena" brez večjih težav prihajali do priložnosti. Poleg dolge vožnje so še manjkali Černela Dorotej, Hameršak Aljaž in poškovovani Tadej Blažič.
Naj še omenimo, da se je v tem tednu ekipi pridružil Gregorec Gregor, ki se je pred začetkom tej sezone preselil k ekipi Moškanjci Gorišnica, vendar se tam ni naigral.
Domačim je tokrat uspevalo prav vse, "prilagojen" je bil tudi sodniški kriterij.

S porazom so rokometaši Pomurja zdrsnili na 5. mesto in jih v soboto čaka zelo pomembna tekma, če želijo ostali z zgornjem delu prvenstvene lestvice.

RK Pomurje: Kozelj Mitja 7 (1/1 iz 7m), Kozelj Vasja 5, Jankovič Marko 4, Gregorec Gregor 3, Hedl Jernej 2 (1/2 iz 7m), Sever Anej 2, Kreft Robi 2, Raj Primož 1, Pintarič Aleš, Černela Domen, Jerič Matija, Šavel Matej, Falež Gregor, Štumpf Marko, Kous Marko

RK Metlika: Hutar Žiga 8, Vinski Dino 7, Dokl Gašper 7, Bede Jakovinac Tomislav 7, Bahor Klemen 3, Krajačič Jurij 2, Krnc Žiga 1,...

7metrovke: RK Pomurje 2/3, RK Metlika 9/10

Izključitve: RK Pomurje 12 minut, RK Metlika 10 minut

Že v soboto 26.11.2016 čaka rokometaše Pomurja tekma z Veliko Nedeljo, ki ima na 7. mestu 4 točke in lahko v primeru zmage v Murski Soboti celo prehiti Pomurje, ki je trenutno na 5. mestu.