Drugouvrščena Ajdovščina zmagala v zadnji minuti

Rokometaši Pomurja so izgubili tekmo proti Ajdovščini, ter izgubili stik z vrhom prvenstvene lestvice. Gostje so bili boljši z rezultatom 33:35, kljub vodstvu domačih 20:17 v polčasu.

Boljše so začeli domači, ki so v 6. minuti povedli z 4:2. Po delnem izidu 0:3 za goste in četrtim golom Hedla (od skupnih 5 Pomurja) je bil rezultat ponovno izenačen na 5. Domači so v nadaljevanju držali prednost zadetka ali 2. KO so domači povedli z 11:8 v 18. minuti je gostujoči trener Leban vzel prvo minuto odmora. Do konca polčasa so se goste samo enkrat približali na zadetek zaostanka (v 22. minuti) vse niti so v rokah držali domači igralci Pomurja in nič ni kazalo na 5. mesto Pomurja in 2. mesto Ajdovščine pred to tekmo. Domači so prvi polčas dobili z 20:17.

V drugem polčasu so gostje, ki so v Mursko Soboto prispeli z 8 igralci in dvema vratarjema, hitro izenačili. V 35. minuti je bilo 21:21. Domači so po krajši krizi ponovno povedli za 2 (25:23) v 41. minuti. Ponovno so sledile slabe minute domačih v napadu in obrambi. Gostje so to izkoristili in najprej z delnim izidom 0:4 povedli 25:27 in kasneje (49. minuta) še 27:30. Domači so z menjavo vratarja (priložnost je dobil Černela) in 2 obrambama naredili delni izid 4:0 in povedli z 31:30. Gostje so hitro odgovorili  in v 56. minuti ponovno povedli z 33:31. Domači so lovili rezultat in ko je v 59. minuti Falež dosegel gol za 33:34 so imeli gostje svoj zadnji napad. 10 podaj, izključitev domačega igralca, še dodatnih 7 podaj, še zadnja minuta odmora gostujočega trenerja in še dodatnih 21 podaj in samo en prekršek (skupaj torej 38 podaj in samo dva prekrška) sta dopustila sodnika, da je Koren Matic z golom 10 sekund pred koncem zapečatil usodo Pomurja. Končni izid 33:35 za goste.

V drugem polčasu so rokometaši Pomurja popustili v obrambi, ter naredili preveč napak v napadu. Če so še v sredo rokometaši Pomurja dobili drugi polčas proti še boljšemu nasprotniku so tokrat drugi polčas izgubili z rezultatom 13:18.

RK Pomurje: Kous Marko 4 obr., Černela Dorotej 3 obr., Hedl Jernej 7 (2/2 iz 7m), Kozelj Mitja 6 (2/2 iz 7m), Falež Gregor 4, Kreft Robi 4, Kozelj Vasja 4, Jankovič Marko 2, Gregorec Gregor 2, Raj Primož 2, Pintarič Aleš 1, Štumpf Marko 1, Kreslin Simon, Sever Anej, Šavel Matej, Hameršak Aljaž

RK Ajdovščina: Gregorc Luka 9 obr, Svetik Jan 11 (5/5 iz 7m), Pelicon Domen 5, Velikonja Matija 5, Koren Matic 5, Koren Janez 4, Bratina Luka 2, Bizjak Žan 2, Marc Martin 1 (1 obr), Hrovatin Rok

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Ajdovščina 4 minute

7metrovke: RK Pomurje 4/4, RK Ajdovščina 5/5

Zadnji krog jesenskega dela bi Pomurja moralo odigrati v Logatcu, vendar so se zaradi zasedenosti dvorane dogovorili, da bo tekma v Murski Soboti. Tekma Pomurje - Kronos bo v petek ali v soboto 17.12.2016.