• Ekipa 2016/17 - 2

Druga zaporedna zmaga Pomurja

Rokometaši Pomurja so brez večjih težav premagali mlado ekipo Metlike z rezultatom 35:30 (19:16).

Po začetnih 0:1 za goste in 3:3 v 6. minuti so domači rokometaši v 8. minuti povedli z 6:3. Do konca polčasa so se gostje iz Metlike nekajkrat približali na -1, vendar vodstva domačih, ki se je gibala od 1 do 3 zadetkov, niso mogli izničiti. Rezultat polčasa 19:16 za domače.

Tudi v drugem polčasu so domači rokometaši narekovali visok ritem, ter držali prednost 3-5 zadetkov. V 50. minuti so povedli za 7 zadetkov (31:24). Mladi gostje se še niso predali in z delnim izidom 0:4 znižali na 31:28, vendar so do konca tekme domači rokometaši, pri katerih so nastopili vsi igralci s klopi, postaviti stvari na svoje mesto, ter zasluženo zmagali z rezultatom 35:30.

Pomurci so tokrat nastopili brez poškodovana kapetana Pintariča (ki do konca sezone več ne bo nastopil) in Hedla, ter odsotnega Jeriča. Ponovo je potrebno izpostaviti visoko realizacijo domačih, ki je bila tokrat 76% (35/46). Solidna sta bila tudi oba vratarja, ki sta si minutažo dokaj enakomerno razdelila in zbrala 7 (Černela) in 6 obramb (Beloševič).

Rokometaši Pomurja kljub dvema zaporednima zmagama ostajajo na 6. mestu, vendar se ze priližali na točko zaostanka za 5. mestom.

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Metlika 12 minut

7-metrovke: RK Pomurje 4/6, RK Metlika 2/3

RK Pomurje: Černela Dorotej 7 obramb, Beloševič Tilen 6 obramb, Jankovič Marko 6, Kozelj Vasja 6, Hameršak Aljaž 5, Kozelj Mitja 5 (3/5 iz 7m), Kreft Robi 4, Falež Gregor 3, Blažič Tadej 2, Sever Anej 2 (1/1 iz 7m), Šavel Matej 1, Gregorec Gregor 1, Štumpf Marko, Raj Primož, Černala Domen, Kreslin Simon

RK Metlika: Dragovan Tadej 7 obramb, Hutar Žiga 8 (2/3 iz 7m), Dokl Gašper 6, Kordiš Matjaž 5, Šikonja Jaka 3, Krajačič Marko 3, Mužar David 2, Dragovan Matej 1, Krnc Žiga 1, Kadunc-Predovič Žak 1, Šikonja Rok, Vlašič Žan, Radoš Damijan.

Že v petek, 24.3.2017 ob 19:00 čaka rokometaše Pomurja prleško-prekmurski derbi v Veliki Nedelji, ki se trenutno nahaja na drugem mestu in se bori za napredovanje. Favoriti so sigurno domači rokometaši, saj bodo rokometaši Pomurja nastopili nekoliko oslabljeni, vendar če bodo prikazali igro, s katero so v pokalu premagovali 1B -ligaše in na nekaterih prvenstvenih tekmah se lahko zgodi marsikaj.