• Ekipa 2016/17 - 2

Pomurje izgubilo proti drugouvrščeni ekipi

Rokometaši Pomurja so nekoliko oslabljeni izgubili tekmo v Veliki Nedelji z rezultatom 37:28 (18:16).

Bolje so začeli goste iz Murske Sobote, ki so z agresivno obrambo v 4. minuti povedli z 0:2. Domači rokometaši so v 7. minuti najprej izenačili na 3 in 3 minute pozneje povedli z 6:4. V 17. minuti so domači povišali prednost na +4 (11:7), vendar so se rokometaši Pomurja v 20. minuti popolnoma približali na 11:10. Vodstvo gola ali dva so domači držali do 26. minute, ko so gostje izenačili na 15. Nekaj slabih minut je bilo dovolj, da so domači ponovno povedli za 3 (18:15). Končnih 18:16 je dosegel Kozelj Mitja s strelom iz 7m po izteku igralnega časa prvega polčasa.

Kljub nekaj odličnim obrambam gostujočege vratarja Černele se rokometaši Pomurja nikakor niso mogli približati, vendar so do 4. minute držali zaostanek enaga zadetka (22:21). Do 47. minute (26:24) so domači držali prednost 2,3 zadetkov. V obdobju od 48. do 56. minute so domači naredili delni izid 7:1 in zmagovalec je bil znan. Do konca tekme so na obeh straneh dobili priložnost igralci, ki po navadi igrajo nekoliko manj. Končni izid 37:28.

Kot že zapisano so gostje iz Murske Sobote nastopili oslabljeni, saj nista nastopila poškodovana Hedl in Pintarič, zaradi drugih obveznosti pa so manjkali še Sever, Hameršak, Falež in Raj. Manjkajoči igralci sigurno niso opravičilo za poraz, saj so rokometaši Pomurja naredili preveč napak, da bi se lahko kosali ekipi, ki se bori za napredovanje v 1B ligo. Pomurje tako ostaja na 6. mestu.

RK Pomurje: Kozelj Mitja 8 (2/2 iz 7m), Kozelj Vasja 5, Kreft Robi 5, Gregorec Gregor 4, Šavel Matej 3, Kreslin Simon 1, Jarič Matija 1, Jankovič Marko 1, Podlunšek Tine, Černela Domen, Blažič Tadej, Ščavničar Jani, Štumpf Marko, Černeal Dorotej, Beloševič Tilen.

RK Velika Nedelja: Mavrič Damir 9 (1/1 iz 7m), Kolmančič Miha 8, Lorenčič Domen 4 (2/2 iz 7m), Bombek Filip 4, Zorec Peter 2, Topolovec Matic 2, Bokša Matic 1 (1/2 iz 7m), Sok Aljaž 2, Meško Marcel 2, Šerod Uroš 2, Gašič Niko 1, Preac Tadej, Škrjanec Matic, Šulek Matic, Kosi Uroš, Bezjak Aleš

Izključitve: RK Velika Nedelja 8 minut, RK Pomurje 12 minut

7metrovke: RK Velika Nedelja 4/5, RK Pomurje 2/2

V soboto 1.4.2017 ob 20:00 je na sporedu pomursko rokometni derbi med Pomurjem in Arcont Radgono. Glede na zadnje rezultate Radgone, ki v zadnjih krogih igra zelo solidno, se nam obeta zelo zanimiva tekma in se sigurno ne bo ponovila zgodba iz jesenskega dela, ko je Pomurje v Radencih zmagalo z rezultatom 28:19.