• Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Ekipa2016_17-1
  • Člani 2017/18 - 1
  • Polne tribune
  • Ekipa 2016/17 - 2
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Pozdrav 2016/17

Prispevki

Rokometaši Pomurja zaključili sezono z visoko zmago

Rokometaši Pomurja so v domači dvorani visoko premagali goste iz Logatca z rezultatom 38:22 (20:9).

Zaradi težav z dvorano v Logatcu sta se ekipi dogovorili, da bo tudi druga prvenstvena tekma odigrana v Murski Soboti. Gostje so tako v svoji prvi sezoni kar 3-krat gostovali v Murski Soboti, 2-krat v prvenstvu in 1-krat v 1/32 finala pokala. Še najtesneje je bilo septembra 2016 v pokalu, ko so domači zmagali z 33:32.

Gostje so v Mursko Soboto pripotovali samo z devetimi igralci, kar se je poznalo že na začetku tekme. Med 5. in 7. minuto so domači naredili delni izid 4:0 in povedli z 2:7. Z odlično obrambo, ki ji mladi gostujoči igralci niso bili kos, in hitro igro, ter veliko število golov iz protinapadov so počasi višali prednost in v 18. minuti povedli z 15:5. Trener Potočnjak je tokrat imel zelo lahko delo, ter je že v prvem polčasu dal priložnost skoraj vsem igralcem. Do konca polčasa se je višanje rezultata nekoliko upočasnilo, ampak kljub temu so domači igralci polčas dobili z rezultatom 20:9.

Tudi v drugem polčasu so gostujoči igralci imeli težave v napadu, saj sta sodnika kar nekaj krat morala dvigniti roko kot znak za predolgi, neaktivni napad. Prvih 5 minut se je igralo gol za gol, ko so spet domači naredili delni izid 4:0 in v 40. minuti povedli z 27:12. V 46. minuti so domači povedli že za +16 (30:14). Do konca tekme je premešana domača ekipa obdržala visoko prednost in z nekaj lepimi potezami poželo velik aplavz gledalcev. Tekma se je končala z rezultatom 38:22.

Na tekmi so dosegli zadetke prav vsi domači igralci. Vratarja sta si minutažo enakomerno razdelila in skupaj dosegla 14 obramb (39%). Skupni odstotek doseženih zadetkov je bil 73%, kar nekaj igralcev pa je končalo s 100% strelom (Kreft 7, Kozelj Vasja 5, Hameršak 2, Kreslin 1, Černela Domen 1, Jerič 1). Poleg dobre realizacije se je na tekmi, kjer sicer gosti niso bili dorasli nasprotnik, pokazalo, da tudi igralci, ki ponavadi ne igrajo veliko lahko solidno igrajo v obrambi in napadu.

RK Pomurje: Beloševič Tilen 8 obr., Černela Dorotej 6 obr., Kreft Robi 7, Kozelj Vasja 5, Sever Anej 5 (1/1 iz 7m), Kozelj Mitja 5 (1/1 iz 7m), Jankovič Marko 4, Šavel Matej 3, Falež Gregor 1, Hameršak Alajž 2, Černela Domen 1, Hedl Jernej 1, Jerič Matija 1 (1/1 iz 7m), Kocan Dorian 1 (1/1 iz 7m), Kreslin Simon 1 (1/1 iz 7m)


RK Kronos: Komar Luka 5 obramb, Jereb Andraž 8, Podmenik Matevž 4 (1/1 iz 7m), Jurkovič Iztok 3, Valentinčič Boštjan 3, Stojanov Jani 2, Breznika Tilen 1, Lipovac Mark 1, Grojzdek Nik

7metrovke: RK Pomurje 5/5, RK Kronos 3/4

Izključitve: RK Pomurje 2 minuti, RK Kronos 6 minut

Rokometaši Pomurja so sezono končali na 6. mestu (14 točk, 7 zmag in 9 porazov), kar je precej manj, ko smo pričakovali in napovedovali. Za 2. mestom smo zaostali 10 točk, kljub temu, da je Pomurje npr. v domači dvorani brez večjih težav premagalo Grosupje, ki je doseglo 2. mesto. Tudi na nekaterih drugih tekmah so rokometaši Pomurja občasno prikazali solidno, če že ne odlično igro. Preveč pa je bilo nihanja v igri med tekmo ali med različnimi tekmami. O (občasni) solidni igri priča tudi uvrstitev v 1/4 finala pokala, ko so na svoji poti premagali že prej omenjeni Kronos in dva 1B ligaša (Radeče in Brežice), ter na rokometnem prazniku v Murski Soboti izgubili z RK Celje Pivovarna Laško.

Iz 2. državne lige za moške sta si napredovanje zagotovili ekipi RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina in RK Grosuplje. Iz 1B lige (2 kroga pred koncem) pa se selijo v 2. DRL: ŠD Mokerc, RD Moškanjci-Gorišnica, RK Cerklje in RK Sevnica.

Foto: Blaž Weindorfer