• Ekipa 2016/17 - 2

Pomurje s točko iz Velike Nedelje

Po včerajšnjem jubileju ob 60-letnici rokometa v Pomurju so danes rokometaši Pomurja na prvi tekmi nove sezone osvojili točko v gosteh proti ekipi Velike Nedelje, ki je lansko sezono osvojila 4 mesto in samo za 2 točki zgrešila napredovanje. Rezultat je bil 22:22 (9:11).

Tekmo so boljše začeli domačini, ki so v 8. minuti povedli z 3:1. V 22. minuti so igralci Pomurja izenačili na 5 in v 26. minuti povedli za 2 (6:8). Vodstvo so zadržali do konca prvega polčasa. Končni rezultat polčasa, kjer je bilo veliko tehničnih napak, je bil 9:11,

Drugi polčas so bolje začeli rokometaši Pomurja, ki so prednost v 34. minuti povišali na 4 (10:14). Sledilo je obdobje slabe igre Pomurja, ko so gostje v 5. minutah z delnim izidom 4:0 in izenačili 14. Sledila je izenačena igra "gol za gol" do 51. minute ko so rokometaši Pomurja povedli z 17:19. Ponovno je sledilo obdobje, ko so domačini ponovno naredili delni izid 4:0 in povedli z 21:19. Gostje se niso predali in z dvema zaporednima goloma v 57. in 58. minuti izenačili. V predzadnji minuti so domačini povedli in v zadnjem napadu na tekmi je Štumpf s svojim prvim zadetkom priboril zasluženo točko ekipi iz Murske Sobote.

Pri gostih je odlično igrala okrepitev iz zadnjega tedna, igralec mladinske ekipe RK Maribora Jure Hedl, ki je dosegel 7 zadetkov. Gostujoči igralci so katastrofalno metali 7metrovke, saj so od 7 dosojenih 7metrovk izkoristili le 5. Dobro je branil Belec Boštjan, ki je še ena od okrepitev v tej sezoni.

RK Velika Nedelja: Peter Zorec 6, Filip Bombek 5, Aljaž Sok 3, Aleš Bezjak 2, Niko Gašič 2, Matic Topolovec 1, Damir Mavrič 1, Kristijan Prapotnik 1, Gregor Hojžar 1, Timotej Jaušovec , Gregor Fekonja, Matic Škrjanec, Matic Bokša, Marcel Meško.

RK Pomurje: Jure Hedl 7, Marko Jankovič 5, Anej Sever 3, Jernej Hedl 2, Vasja Kozelj 2, Gregor Gregorec 2, Štumpf Marko 1, Aleš Pintarič, Simon Kreslin, Mitja Kozelj, Dorotej Černela, Matija Jerič, Boštjan Belec, Dorian Kocan, Primož Raj

Izključitve: RK Velika Nedelja 8 minut, RK Pomurje 12 minut

7 metrovke: RK Velika Nedelja 2/2, RK Pomurje 2/7

Sledijo 4 zaporedne domače tekme (3 prvenstvene in pokalna) Pomurja. Prva bo že v soboto 7. oktobra ob 19:00 proti ekipi Ajdovščine, ki je v prejšnji sezoni bila dolgo časa v igri za napredovanje in na koncu osvojila 3. mesto.