• Ekipa 2016/17 - 2

Pomurje zmagalo za 15

Rokometaši Pomurja so ponovno v svoji dvorani (zaradi obnove dvorane v Metliki je bila tekma prestavljana v Mursko Soboto) prepričljivo premagali ekipo Metlike z rezultatom 42:17 (23:15).

Prvih 10 minut prvega polčasa, do rezultata 6:5, je minil v dokaj izenačeni igri, ko so domači najprej med 10. in 14. minuto naredili delni izid 5:0 in kasneje še med 16. (rezultat 11:5) in in 20. minuto delni izid 6:0 in povedli z desetimi zadetki prednosti (17:7). V tem času so domači odlično odigrali obrambo, z vratarjem Belcem na čelu (do 25. minute 7 obramb) in z nekaj hitrimi zadetki polnili mrežo gostov. Sledilo je nekaj minut nekoliko slabše igre, kar so gostje izkoristili in znižali na -6 (18:12). Do konca polčasa so rokometaši Pomurja prednost še nekoliko povišali prednost. Rezultat polčasa je bil 23:18.

Že v drugem delu prvega polčasa in v začetku drugega polčasa so dobili priložnost mnogi igralci Pomurja, ki so dobro izkoristili priložnost. V prvi polovici drugega polčasa se je mlada ekipa Metlika še lahko kosala z domačimi (v 46. minuti so celo znižali na -6 (31:25)). V zadnjih 14. minutah so Sobočani dovolili samo 2 zadetka gostov, med tem ko so jih zadeli 11. Z odlično obrambo in hitro igro so mladi ekipi Metlike pokazali kako se igra rokomet. Priložnost so dobili prav vsi igralci Pomurja. Končni rezultat je bil 42:27.

Tokrat lahko posebej pohvalimo realizacijo 7metrov (izmed sednih so zadeli 6), odličnega vratarja Belca (12 obramb), ki je v 57. minuti celo dosegel gol preko celega igrašča, Jankoviča, ki je v samo v 35. minutah dosegel 8 zadetkov iz igre, ter ponovno mladega Hedl Jureta, ki se dobro znajde na več igralnih položajih.

Pomurje ostaja na 1. mestu.

RK Pomurje: Belec Boštjan 1 + 12 obr, Černela Dorotej 2 obr, Jankovič Marko 8, Hedl Jure 8, Kozelj Mitja 6 (6/6 iz 7m), Kozelj Vasja 4, Štumpf Marko 3, Gregorec Gregor 3, Šavel Matej 3, Pintarič Aleš 2, Hedl Jernej 2 (0/1 iz 7m), Jerič Matija 1, Hameršak Aljaž 1, Kreslin Simon, Kocan Dorian, Sever Anej

RK Metlika: Dragovan Tadej 5 obr., Muca Jan 4 obr., Vinsko Dino 8, Hutar Žiga 7 (2/2 iz 7m), Dokl Gašper 4, Šikonja Jaka 2, Kordiš Matjaž 2, Pavlovič Domen 2, Bede-Jakovinac Tomislav 1, Kadunc-Predovič Žak 1, Krajačič Marko, Šikonja Rok,

7metrovke: Pomurje 6/7, Metlika 2/2

Izključitve: Pomurje 2 minuti, Metlika 12 minut

Naslednja prvenstvena tekma bo v soboto 28.10.2017 ob 19:00 proti ekipi Cerklje-Radovljica.
Še pred tem pa pokalna tekma, ki bo v soboto 21.10.2017 ob 19:00 proti ekipi RD Alples Železniki.
Termini tekem so sicer še nekoliko "v zraku" zaradi potrebnega sogalsja ekipe Cerklje Radovljica.