Pomurje ponovno na 1. mestu

Rokometaši Pomurja so v zaostalem srečanju 4. kroga po ogorčenem boju premagali ekipo Cerklje Radovljica z rezultatom 35:29 (16-15). S tretjo zaporedno zmago so se ponovno povzpeli na 1. mesto 2. državne rokometne lige.

Začetek tekme je bil za Pomurce zelo slab. Gostje so v 5. minuti povedli za 2 zadetka (1:3). v 9. minuti, ko je še vedno bil rezultat +2 za goste so domači že zastreljali drugo 7metrovko. V 14. minuti prvega polčasa, pri rezultatu 6:9 za Gorenjce je domači trener Potočnjak moral vzeti 1. minuto odmora, ki pa ni pomagala veliko. Domači vratar Belec tokrat ni imel svojega dne in v 13. minuti ga je zamenjal Černela Dorotej. Gostje so med 17. in 20. minuto naredili delni izid 0:3 in v 20. minuti povedli z rezultatom 7:13. Domači trener je vzel že drugo minuto odmora, ko je tudi spremenil način igre. Z obrambo 4-2 so domači ukradli kar nekaj žog in najprej znižali na 10-14, po dveh izključitvah gostov v 24. in 25. minuti pa pa se v 27. minuti približali na -1 (13-14). Do konca prvega polčasa so domači strnili vrste in uspeli izid preobrniti v svoj prid. Rezultat polčasa je bil 16:15 za domače.

Drugi polčas so bolje začeli Prekmurci, ki so v 34. minuti povedli za 3 (19:16). Do nekje 42. minute (25:22) so domači držali prednost 3., tudi 4. zadetkov, ko so se Gorenjci z delnim izidom 0:2 popolnoma približali (25:24 - 44. minuta). V drugem polčasu se je (ponovno) razbranil Belec, ki je vstopil v igro 36. minuti. S svojimi obrambami je prispeval, da so domači naredili delni izid 3:0 in v zadnjih 10 minut igre vstopili s prednostjo treh zadetkov. Prednost so v zadnjih štirih minutah celo povišali na 6, ki je tudi bila najvišja prednost obeh ekip na tekmi. Končni izid 35:29 za domače.

Gostje so se prikazali v zelo dobri luči, ko so s hitro igro, predvsem v prvem polčasu naredili visoko prednost. Kljub vsemu pa z eno zmago in dvema porazoma ostajajo na 9. mestu. Pri domačih je Kozelj Mitja dosegel 11 zadetkov. Kljub prvi zgrešeni 7metrovki je naslednjih 5 zadel. Ko že zapisano je ponovno odlično branil Belec, ki je na koncu zbral 15 obramb. Černela je jih je dodal 5. Štumpf je dodal 7 zadetkov. Sedaj že standardno dobra sta bila Jankovič in Gregorec z 5. zadetki.

Pomurje se je z zmago ponovno povzpelo na 1. mesto, vendar ob tekmi več proti ekipi Mokerc Ig.

RK Pomurje: Belec Boštjan 15 obr., Černela Dorotej 5 obr., Kozelj Mitja 11 (5/6 iz 7m), Štumpf Marko 7, Jankovič Marko 5, Gregorec Gregor 5, Sever Anej 4, Kozelj Vasja 2, Hedl Jernej 1, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Jerič Matija, Šavel Matej, Hedl Jure, Hameršak Aljaž, Raj Primož.

RK Cerklje Radovljica: Debelak Jan 8, Stare Luka 6, Fajon Luka 6, Križaj Jan 4, Korošec Matic 3, Kokl Matic 1, Valjavec Tilen 1, Miščevič Rok, Ferjan Luka, Soklič Nejc, Kovač Anže, Česen Uroš, Tomac-Teržan Jan, Muršec Matej

7metrovke: RK Pomurje 5/7, RK Cerklje Radovljica 3/3

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Cerklje Radovljica 16 minut

Pomurje v soboto 4.11.2017 odhaja na prvo gostovanje v tej sezoni in sicer k RD Alples v Železnike, ki so jih v 1/32 finala pokala pred tednom dni premagali z 33:24.