Pomurje z odliko končalo jesenski del

Rokometaši Pomurja s z odliko končali prvi del prvenstva. V domači dvorani so premagali ekipo Kronos z rezultatom 35:22 (22:10).

Kljub začetnemu vodstvu gostov v 4. minuti z rezultatom 1:2 so domači rokometaši v 7. minuti povedli z 6:3. Do 12. minute, ko so gostje zadeli dva krat zapored, je bila tekma še izenačena, ko so domači rokometaši zaigrali odlično v obrambi in z nekaj hitrimi protinapadi do 23. minute naredili delni izid 9:0. Niti minuta odmora gostujočega trenerja v 14. minuti, niti pritisk na sodnike v 22. minuti ni mogel prekiniti niza rokometašev Pomurja. Do konca polčasa so domači vodstvo še nekoliko povišali in rezultat polčasa je bil 22:10 za domače.

V v začetku drugega polčasa so priložnost dobili igralci, ki po navadi igrajo nekoliko manj in jo zelo dobro izkoristili. Prednost 12 zadetkov so domači držali do 38. minute, ko so med 38. in 42. minuti na krilih hitrega Sevra naredili delni izid 4:0 in povedli z 29:13. Do konca tekme so gostje nekoliko omilili izid, ki se je končala z rezultatom 35:22.

Po nekaj tekmah neigranja se je odlično vrnil Sever, k je dosegel 7 zadetkov brez zgrešenega strela, Belec pa je s 23 obrambami branil odlično. Seveda mu je veliko pomagala dobra obramba soigralcev.

Pomurje je tako ostalo na drugem mestu prvenstvene lestvice, 3 točke za vodilnim Mokercom in z enakim število točko kot tretja Ajdovščina. Obe ekipi sicer še morata odigrat zaostali tekmi.
Kljub vsemu je 5 zmag, trije neodločeni izidi, 2 poraza in 13 točk po jesenskem delu zelo dobro izhodišče na drugi del.

RK Pomurje: Belec Boštjan 23 obr., Sever Anej 7, Kozelj Mitja 6 (3/3 iz 7m), Hedl Jernej 4, Hedl Jure 4, Jankovič Marko 3, Kocan Dorian 2, Pintarič Aleš 2 (0/1 iz 7m), Hameršak Aljaž 2, Štumpf Marko 2, Gregorec Gregor 1, Černela Domen 1, Jerič Matija 1, Šavel Matej, Kozelj Vasja, Raj Primož

RK Kronos: Komar Luka 5 obr., Lukič Tim 2 obr., Jereb Andraž 10 (1/1 iz 7m), Lukan Rok 4, Jurkovič Iztok 4, Hočevar Gašper 3 (1/1 iz 7m). Korošec Anže 3 (2/4 iz 7m), Stojanov Jani 1, Kamnikar Luka 1, Breznika Tilen , Musar-Kumer Tilen, Valentinčič Boštjan, Kremenovič Stefan, Cifer Nejc

Izključitve: RK Pomurje 6 minut, RK Kronos 8 minut

7metrovke: RK Pomurje 3/4, RK Kronos 4/6

Rokometaši Pomurja odhajajo na zaslužen počitek in si bodo v letu 2018 najprej ogledali rokometni spektakel v Murski Soboti, ko v Mursko Soboto 9. januarja prihajata reprezentanci Slovenije in Srbije, nato bodo 20.1.2018 sodelovali na domačem mednarodnem rokometnem turnirju (Žikijev memorial) in 3.2.2017 gostijo ekipo Velike Nedelje v prvem krogu spomladanskega dela prvenstva.