Rokometaši Pomurja strelsko zelo razpoloženi

Rokometaši Pomurja so v prvem krogu spomladanskega dela prvenstva v 2. državni rokometni ligi brez večjih težav premagali ekipo Velike Nedelje, s katero so na začetku sezone remizirali. Tokrat je bil rezultat v domači dvorani 40:35 (21:15).

Ob odsotnosti kapetana Mitje Kozelja je kapetansko vlogo tokrat prevzem Pintarič. Če je bila tekma v prvih 10. minutah do rezultata 5:5 še izenačena je bilo nadaljevanje popolnoma po željah Prekmurcev. V 18. minuti so domači rokometaši povedli že za 4 (12:8). Do 23. minute so domači držali prednost 3-4 zadetkov, ko so med 23. in 27. minuto zadeli 4 krat zapored in svojo prednost povišali na +7 (19:12). Do konca prvega polčasa so domači zadeli 2 krat, gostje pa 3 krat za končnih 21:15.

V začetku drugega polčasa so se gostje v 37. minuti, po delnem izidu 0:3, nevarno približali na 24:20, vendar so domači rokometaši odgovorili z delnim izidom 4:0 in 3 minute kasneje povedli za 8 (28:20). Rokometaši Pomurja so prednost 7-8 zadetkov držali do 52. minute. V tem obdobju igre so na obeh straneh priložnost dobili prav vsi igralci. V zadnjih 8. minutah so gostje uspeli rezultat nekoliko znižati na končnih 40:35.

Gostje so v Mursko Soboto prišli z devetimi igralci in tremi vratarji. Obe ekipi sta tokrat slabše igrali v obrambi, kar priča veliko število zadetkov na obeh straneh.
Odlično sta odigrala Gregorec, ki je zadel 10 zadetkov iz 11 poizkusov in Vasja Kozelj, ki je dosegel 9 zadetkov iz 12 poizkusov. Solidno je odigral tudi novinec Boštjan Cvetko Žižek, ki je premoru prišel iz Ormoža in je tokrat dosegel 5 zadetkov. Vratarja sta tokrat obranila 14 strelov (Černela 10, Belec 4). Upamo lahko, da poškodba Jankoviča ni prehuda in bo lahko že v naslednjem krogu pomagal ekipi. Medtem ko bo Jure Hedl zaradi poškodbe v premoru nekaj časa odsoten.

RK Pomurje: Dorotej Černela 10 obr., Boštjan Belec 4 obr., Gregor Gregorec 10, Vasja Kozelj 9, Marko Jankovič 5 (3/3 iz 7m), Boštjan Žižek Cvetko 5, Anej Sever 4 (0/1 iz 7m), Aljaž Hameršak 4, Jernej Hedl 1 (1/2 iz 7m), Dorian Kocan 1, Marko Štumpf 1, Aleš Pintarič, Simon Kreslin (0/1 iz 7m), Domen Černela, Matija Jerič, Primož Raj

RK Velika Nedelja: Gregor Fekonja 1 gol, 7 obr., Matic Škerjanec 4 obr., Timotej Jaušovec 2 obr., Sok Aljaž 11 (5/6 iz 7m), Peter Zorec 6, Domen LOrenčič 6, Filip Bombek 5, Damir Mavrič 4, Aleš Bezjak 1, Uroš Kosi 1 (1/1 iz 7m), Niko Gašič, Matic Bokša

7metrovke: RK Pomurje 4/7, RK Velika Nedelja 6/7

Izključitve: RK Pomurje 12 minut, RK Velika Nedelja 10 minut

Rokometaše Pomurja čaka v naslednjem krogu (10.2.2018) najbolj pomembna tekma prvenstva. V Ajdovščini se bodo pomeriti proti istoimenski ekipi, ki ima trenutno na 2. mestu enako število točk s tekmo manj.