• Ekipa2016_17-1
  • Ekipa 2018/19
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Člani 2017/18 - 1
  • Polne tribune
  • Pozdrav 2016/17
  • MDA 2019/20
  • Člani 2019/20
  • Kadeti 2019/20

Prispevki

Pomembna zmaga Pomurja v boju za vrh

Rokometaši Pomurja so v enem od derbijem 16. kroga po razburljivi končnici zasluženo premagali ekipo Alples iz Železnikov, ki je bila pred tekmo samo točko za Pomurjem. V domači dvorani so zmagali 28:27 (18:13).

Prvi polčas so domači rokometaši odigrali odlično, predvsem v obrambi. Do 21. minute so skoraj na vsak prejeti zadetek odgovorili z dvema zadetkoma v mreži Alplesa. Tako je bilo v 21. minuti že visokih 13:7. Do konca prvega polčasa se je igrali "gol za gol" in domačini so držali prednost 5-6 zadetkov. Končni rezultat prvega polčasa je bil 18:13.

Spomin na tekmo z Ajdovščino (ko so rokometaši Pomurja v prvem polčasu vodili za 6 in na koncu tekmo izgubili) je bil še kako živ, zato so se zavedali, da napak iz te tekme ne smejo ponoviti. Drugi polčas so začeli dokaj mirno in v prvih minutah drugega polčasa držali prednost. Kljub temu, da so v 38. minuti gostje prišli na nevarnih 20:16. Domači trener Potočnjak je tokrat zamenjal vratarja Beleca z Dorotejem Černelo in zadel v polno. Mladi vratar je zaklenil svoja vrata, saj je med 38. in 42. minuto obranil kar 5 strelov gostov (tudi enega iz 7m). Na žalost pa odličnim obrambam niso sledili domači igralci, ki prav tako v tem času niso zadeli. V 46. minuti je bil rezultat še +5 (24:19), ko so gostje naredili delni izid 0:4 in 11. minut do konca znižali zaostanek samo na zadetek. 5 minut pred koncem pa so celo izenačili in sledila je nervozna končnica. Ko je pri vodstvu domačih +1 v 57. minuti bil še izključen Hameršak se domačin ni pisalo nič dobrega. Kljub vsemu pa so dve minuti zdržali brez prejetega zadetka. Ko je Gregorec v 59. minuti zadel za 28:26 je ponovno posijalo upanje na zmago domačih. Gostje so hitro zadeli in v zadnjo minuto so domači vstopili z golom prednosti in napadom. Trener Potočnjak je v zadnji minuti vzel še zadnjo minuto odmora. Okrog 10 sekund pred koncem tekme so domači naredili prekršek v napadu in gostje so krenili v protinapad za izenačenje. Na srečo domačih pa so tudi gostje iz Železnikov naredili prekršek v napadu in veselje domačih se je lahko začelo.

Odlično sta tokrat igrala Gregorec (8) in Hameršak (6 - oba sta zadela po 4 zadetke (od skupaj desetih Pomurja) v drugem polčasu). Štumpf je dodal 5 zadetkov. Oba vratarja sta bila še boljša. Če je Belec obranil 10 od 36 strelov (36% uspešnost) je bil Dorotej Černela še boljši, saj je med 38. in 54. minuto obranil 6 od 15 strelov (40% uspešnost).

Pomurje se je z zmago proti konkurentu za 3. mesto utrdilo na tretjem mestu (ima 3 točke prednosti). Do drugega mesta jih ločita samo 2 točki, saj imajo proti drugo uvrščeni Ajdovščini boljši medsebojni izid. V upanju na spodrsljaj Ajdovščine bo potrebno zmagati preostalih 5 tekem. Do konca sezone v Mursko Soboto prihajata Sevnica in Moškanjci-Gorišnica, med tem ko v goste odhajajo k Arcont Radgoni, vodilnemu Mokerc-Igu in Kronosu.

RK Pomurje: Belec Boštjan 10 obr., Černela Dorotej 6 obr., Gregorec Gregor 8, Hameršak Aljaž 6, Štumpf Marko 5, Kozelj Mitja 4 (1/2 iz 7m), Žižek Cvetko Boštjan 3, Hedl Jernej 1, Kozelj Vasja 1, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Černela Domen, Jerič Matija, Šavel Matej, Vajda-Ornik Kevin, Kocan Dorian

RD Alples Železniki: Gartnar Tomaž 7 obr., Kavčič Anže 2 obr., Korošec Jan 7 (0/1 iz 7m), Štremfelj Jernej 6, Resnik Blaž 5, Rant Luka 2 (1/2 iz 7m) , Stojanovič Nejc 2, Kržišnik Rok 1, Žagar Ožbej 1, Žagar Jošt 1, Šmid Tilen 1, Bergant Lenart 1, Kavčič Dejan, Kutin Kristjan, Arman Tine, Božnar David

7metrovke: RK Pomurje 1/2, RD Alples Železniki 1/3

Izključitve: RK Pomurje 6 minut, RD Alples Železniki 6 minut

Rokometaše Pomurje čaka v 17. krogu prost vikend. V soboto 24.3.2018 pa bo odigran pomurski rokometni derbi proti ekipi Arcont Radgona.